Asus x73s - kontrola jasności nie działa

Witam.

 

Jakiś czas temu polityka firmy zmusiła mnie do opuszczenia Win7 i zainstalowanie Win8.1 na laptopie asus x73s.

Zaraz po zainstalowaniu miałem duży problem z sterownikami gdyż na stronie asus do tego modelu nie ma kategorii Win8.

Jakoś z niemałym trudem poszukałem sobie to co było potrzebne, potem zaktualizowałem sterowniki istniejące.

 

Potem - nie wiem dokładnie kiedy - przyciski Fn-F5 i Fn-F6 przestały działać. A nawet jak działają to nie powoduje zmiany jasności.

Na bocznym panelu mam ikonę regulacją jasności z aktywnym suwakiem, który niestety nie reaguje, jasność jest bez zmian, bez względu na położenie suwaka.

 

Dodam, że laptop działa pod kontrolą Win8.1 wersja Enterprise. 

 

Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu tej niedogodności. 

Ja kiedyś miałem podobny problem z innym laptopem, na którym pierwotnie był zainstalowany windows XP. Postanowiłem zmienić system na windows 7. Po zainstalowaniu wszystkiego co się dało (łącznie ze sterownikami do grafiki oraz klawiszy FN) okazało się, że nie mogę rozjaśniać, ani przyciemniać ekranu (ekran był cały czas przyciemniony). Jak się później okazało podczas różnego rodzaju testów - win 7 potrzebował więcej energii pobieranej z zasilacza niż windows XP i oryginalny zasilacz nie był w stanie temu podołać. Po zmianie zasilacza o większej mocy, wszystko wróciło do normy.

 

Nie jestem pewny jak to jest z zapotrzebowaniem energii przy przejściu z WIN7 na WIN8.

Aby działały klawisze funkcyjne  jak piszesz , doinstaluj ATK-Package

sam tak zrobiłem i jest Ok