ASUS X756UQ-T4240D i5-7200U/8GB/1TB GT940MX nie działa Touchpad, Capslock

Niedawno zakładałem temat o wyborze laptopa. Zdecydowałem się na:

Do tego zainstalowałem Windows 10 Home. Wszystko cacy, tylko, że (jak domniemywam) po którejs aktualizacji uwaga:

  1. przestał działać Touchpad
  2. Capslock szaleje. Po uruchomieniu laptopa każdy edytor tekstowy wyświetla małe litery, po wciśnięciu Capslocka oczywiście wielkie litery. Ale po wyłączeniu Capslocka nadal są cały czas wielkie litery.

Help! Co się mogło stać? Coś mi śmignęło w internetach, że to wina jakiejś tam aktualizacji, ale i tak niewiele mi to dało.

EDIT: w BIOSie Touchpad działa
EDIT 2: W menedżerze urządzeń nawet nie mam Touchpada :flushed:
EDIT 3: Poradziłem sobie z Capslockiem. Nie pytajcie w jaki sposób, bo będzie blamaż… Nadal jest problem z Touchpadem.

Wersja Windows 10: 32 bit. Może w tym jest problem? Nie znalazłem sterowników do Touchpada na 32 bit. W ustawieniach w urządzeniach mam tylko mysz zamiast mysz i touchpad.

8 GB RAM - zainstalował bym Windows 10, 64 bitowy.
Powinno być wtedy bez problemu do wykorzystania 8 GB i więcej jakbyś rozbudowywał do 16 GB zamiast 4 GB w 32 bitowym systemie.

Wtedy bez problemu zainstalujesz 64 bitowy sterownik i może po zakończeniu instalacji zadziała Capslock bez machlojek.

Bardzo Ci dziękuję. Zainstalowanie wersji Windows 10 64 bit rozwiązało obydwa problemy. No i te 8 GB ram. Dzięki!