Asus X75VB procek i ram

Witam. Mam nadzieję, że to dobry dział :x. Potrzebuję małej pomocy. Posiadam laptopa Asus X75VB, jak w tytule. Laptop z procesorem i3 3120m i z tego co kojarzę to jest wersja tego laptopa z procesorem i5 3210m, który posiada identyczne gniazdo co mój procesor. I jeśli się nie mylę to w tym laptopie da się procesor wymienić, akuratnie na ten i5. I tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie. Opłaca się wymieniać ten procesor? Chcę wymienić, ponieważ od jakiegoś czasu spadła wydajność w grach, mam na myśli też te starsze produkcje, które powinien udźwignąć ;_:. I które jakiś czas temu z resztą udźwigał z tym swoim i3. Pierw myślałem, że to przez już trochę wytartą/skamieniałą pastę termoprzewodzącą i to, że mógł się zapchać. Oddałem go jednak do serwisu na wymianę pasty i czyszczenie, system postawiłem do fabrycznych od 0 i trochę lepiej działa, przynajmniej sam system, a w grach to niekoniecznie. Początkowo jest trochę lepiej, a po chwili dalej łapie ścinki. Pomyślałem więc o wymianie procesora, bo z tego co kojarzę nie jest aż tak drogi. Da to jakiś zauważalny skok wydajności w grach? Obecny procesor ma taktowanie 2,5 Ghz, i5 ma bazowo 2,6 Ghz + turbo 3,2 Ghz, więc na starcie parametrami jest trochę lepiej, plus ten tryb turbo. Ale w stosunku do ceny, która wynosi ~120 zł to będzie na tyle opłacalna wydajność? :smiley: No i w końcu druga sprawa, z pamięcią RAM. Z kością w zasadzie. Mam jedno wolne gniazdo SO-DIMM, które umożliwa rozszerzenie do 8 gb SDRAM. Zacząłem szukać tych pamięci i stanąłem przy wyborze, bo przy procesorze żadnego nie było :D. Jedna sprawa jest taka, czy do tego laptopa opłaca się kupować 8 gb kość i mieć 12 gb łącznie, czy zdecydowanie wystarczy dokupić 4 gb? Myślę, że im więcej tym lepiej w sumie, ale więcej ramu przydaje się raczej w innych zastosowaniach, wydaje mi się, że do gier 8 gb powinno starczyć. Ale, tak czy siak. Jaką wybrać?
http://www.ceneo.pl/Pamieci_RAM/Czestotliwosc:1600MHz/DIMM___SODIMM:SO-DIMM/Pojemnosc:4GB,8GB;0112-0.htm

począłem szukać na ceneo, chyba dobrze dobrałem kryteria, tylko co tu wybrać? Zależy mi w sumie, żeby było jak najtaniej. Wybrałem z tych najtańszych te:

będą dobre, czy może wybrać np. z Goodram 8 gb? Co sądzicie? Z góry dzięki za odpowiedzi i za poświęcony czas, jeśli komuś się chciało to czytać :smiley:

  1. Jaka karta graficzna? 

  2. Co do pamięci RAM, jaką masz już kość? Taktowanie tej, którą kupisz dostosuje się do starej kości jeśli jest mniejsze lub odwrotnie więc jeśli dokładasz RAM jest to istotne, co ważniejsze patrz na opóźnienie czyli CL11 jest mniej wydajne niz CL9.

  1. NVidia GT 740m 2 gb

  2. Taktowanie ma 1600, kość, którą chcę kupić szukałem również o tym samym taktowaniu, sprawdziłem także teraz na jakiejś stronie kompatybilne pamięci to proponowana jest Crucial 8 GB CL-11. Więc brać to, czy może od Goodram będzie lepsza?

 

Ktoś coś? Bo zamierzam zamawiać, a nadal nie jestem pewny co zamówić :d

Witam. Posiadam tego asusa (model x75v) dokupilem do niego monitor lg ips 27 full hd. Jednak po podlaczeniu nie moge uzyskac wiekszej rozdzielczosci niz 1600x 900. Czy ta grafika nie jest w stanie wyswietlic obrazu w 1920x1080?