ASUS XONAR D1 trzaski w grach

Witam

Kupiłem ASUS XONARA D1 gdyż miałem trzaski w grach. Zaznaczam, że w muzyce i filmach jest idealnie. Tylko w niektórych grach są trzaski. Trzaski występowały jak miałem SB LIVE i teraz XONARA w tych samych momentach.

np: w TDU (gdy dodaje gazu lub zwalniam autem słychać trzask)

np: w MAFII 2 (trzaski są gdy goni mnie policja, mówiąc raport coś jak “ten four” to słychać trzask i czasem jak jadę samochodem)

np: Bulletstorm (trzaski są jak łącze się z zasobnikiem gdzie można bronie rozbudowywać poza tym w grze jest OK)

czasem miałem trzask w Dead space 2 może z kilka razy

XONAR D1 jest na bank sprawny (zainstalowałem najnowsze stery + wszystkie aktualizacje W7 64 bit)

Co może powodować trzask (błąd w grze czy jetem przewrażliwiony)

Skoro problem sprzętowy to trzaski by występowały w różnych momentach grania a tak nie jest (trzaski występują w ściele opisanych przykładach i tylko w grach w filmach i muzyce jest rewelacyjny dzwięk

Mój komputer to:

C2D E7300, Abit IP35-P, Ati Radeon HD 5770 Gigabyte 1GB , DDR2 3x1GB Corsair 667 MHZ, DDR2 2x 1GB GoodRam 1GB 800 MHZ, Amacrox Warror 450 pnf, 2 dyski twarde Samsung SpinPoint 500GB oraz ASUS XONAR D1

C2D jest podkręcony z 2.6 na 3.3 przy czym chodzi stabilnie a na taktowaniu oryginalnym problem występuje. Komputer jest uziemiony.

Jaką ustawić częstotliwość próbkowania w panelu sterowania???

dziękuje za wszelką pomoc.