ASUS zacina się bios

Witam. Mam problem który nie wiem jak ugryźć a żaden laptopowy specjalista w moim mieście nie chce się podjąć naprawy tego bo jak to mówią „zbyt gruby problem”. Zaktualizował się windows na 11. Wszystko było w porządku poza tym ze raz na jakiś czas laptop się ściął, ale wiekowy więc uważałam ze po prostu się starzeje. Śmigało wszystko do momentu dzisiejszego ranka, laptop robił jakąś kolejną aktualizacje po czym po odpaleniu chroma ściął się na 10 minut, wywalił blue screen z komunikatem ze urządzenie napotkało jakiś problem. Po ponownym włączeniu sprzętu, logo ASUS wisiało na ekranie 10 minut, kolejne 10 granatowy ekran po czym znalazłam się w BIOSie. Po kliknięciu zapisz i wyjdź, wyskoczyło okno z zapytaniem czy na pewno chcesz opuścić BIOS, kliknęłam okej i laptop się zamrozil. Nic kompletnie się nie dzieje widnieje cały czas okno z tym pytaniem w tle BIOS i nic nie można zrobić. Czy ktoś ma jakiś pomysł? :sweat_smile:

Wiekowy czyli jaki. Bo nazwa Asus to mało. No i jak sie zaktualizował. Sam?
Zresetuj bios czyli odłącz zasilanie, łącznie z baterią, wciśnij przycisk Power na 15-20 sek. Rozkręć laptop, wyjmij baterię na paręnaście minut a potem włóż, poskładaj całosć, podłącz i spróbuj uruchomić.
Może zadziała.

Myślę że trzeba tu sięgnąć po ostateczną broń