Asus Zenfone 2 ze500kl nie wykrywa głośników nokii... ;) Czy jest na to jakaś rada?

(dre4merOn) #1

Cześć. Zdaję sobie sprawę, że to może i głupie pytanie ale chciałbym się dowiedzieć i upewnić. Czy głośniki nokii xpress music można podłączyć pod telefon Asus Zenfone 2 ze500kl? Które mają mini jack. Nie wiem pewnie nie jednak zapytam, może ktoś coś wie?

(mPiter) #2

Można. Skoro ma mini jacka, to co stoi na przeszkodzie?

(dre4merOn) #3

Hmm skoro piszesz, że można to muszę robić coś nie tak. Ponieważ nie wykrywa mi tych głośników mój telefon

(blumberplumber) #4

Może ten głośnik ma również Bluetooth’a i trzeba przełączyć na AUX/Audio In? Jaki to model dokładnie??
Z podłączeniem telefonu do głośnika/wzmacniacza przez Mini-Jacka nie powinno być żadnego problemu. Ja tak robię z moją Xperią M5. Podpinam ją do mini-wieży Sony MHC-EC719iP i włączam tryb Audio In. Jedyne, co muszę potem jeszcze zrobić, to w telefonie dać volume na max’a, żeby to jakoś grało. Poszukaj jakiegoś przełącznika na głośniku opisanego “MODE”, albo “FUNCTION” i spróbuj go użyć. Jeśli takowego nie ma, to podaj dokładny model głośnika, a ja poszukam czegoś na ten temat.

(dre4merOn) #5

@blumberplumber Ma tylko włącznik i wyłącznik. Przełączników nie ma w ogóle żadnych. Na kablu także nic nie ma.
Model głośników to Nokia md-8. Dzięki z góry.

(blumberplumber) #6

Hmm, A co się dzieje po podłączeniu? Muzyka gra z głośniczka smartfonu, czy wcale? Jeżeli wcale, to zrób tak:
Podłącz głośniki;
zrestartuj telefon;
Jak nie pomoże, to - moim zdaniem - głośniki są zepsute.
Sprawdź jeszcze działanie odtwarzając muzykę na np. komputerze (podłącz MD-8 do kompa) lub na Asusie za pomocą innego playera. Swoją drogą, ja mogę polecić Poweramp’a. Jest szybki, bezproblemowy i ma fajny korektor. Niestety. jest płatny:(, ale możesz pobrać triala.
Możesz jeszcze - po podłączeniu - zrobić głośność na full. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Mini-jack jest bardzo prostym interfejsem, więc nie ma co za bardzo się popsuć, chyba, że końcówka jest uszkodzona, czego nie wykluczam. Przyjrzyj się bolcowi, czy nie jest wygięty.