Asus Zenfone 2 ze500kl nie wykrywa głośników nokii... ;) Czy jest na to jakaś rada?

Cześć. Zdaję sobie sprawę, że to może i głupie pytanie ale chciałbym się dowiedzieć i upewnić. Czy głośniki nokii xpress music można podłączyć pod telefon Asus Zenfone 2 ze500kl? Które mają mini jack. Nie wiem pewnie nie jednak zapytam, może ktoś coś wie?

Można. Skoro ma mini jacka, to co stoi na przeszkodzie?

Hmm skoro piszesz, że można to muszę robić coś nie tak. Ponieważ nie wykrywa mi tych głośników mój telefon

Może ten głośnik ma również Bluetooth’a i trzeba przełączyć na AUX/Audio In? Jaki to model dokładnie??
Z podłączeniem telefonu do głośnika/wzmacniacza przez Mini-Jacka nie powinno być żadnego problemu. Ja tak robię z moją Xperią M5. Podpinam ją do mini-wieży Sony MHC-EC719iP i włączam tryb Audio In. Jedyne, co muszę potem jeszcze zrobić, to w telefonie dać volume na max’a, żeby to jakoś grało. Poszukaj jakiegoś przełącznika na głośniku opisanego “MODE”, albo “FUNCTION” i spróbuj go użyć. Jeśli takowego nie ma, to podaj dokładny model głośnika, a ja poszukam czegoś na ten temat.

@blumberplumber Ma tylko włącznik i wyłącznik. Przełączników nie ma w ogóle żadnych. Na kablu także nic nie ma.
Model głośników to Nokia md-8. Dzięki z góry.

Hmm, A co się dzieje po podłączeniu? Muzyka gra z głośniczka smartfonu, czy wcale? Jeżeli wcale, to zrób tak:
Podłącz głośniki;
zrestartuj telefon;
Jak nie pomoże, to - moim zdaniem - głośniki są zepsute.
Sprawdź jeszcze działanie odtwarzając muzykę na np. komputerze (podłącz MD-8 do kompa) lub na Asusie za pomocą innego playera. Swoją drogą, ja mogę polecić Poweramp’a. Jest szybki, bezproblemowy i ma fajny korektor. Niestety. jest płatny:(, ale możesz pobrać triala.
Możesz jeszcze - po podłączeniu - zrobić głośność na full. Nic innego mi nie przychodzi do głowy. Mini-jack jest bardzo prostym interfejsem, więc nie ma co za bardzo się popsuć, chyba, że końcówka jest uszkodzona, czego nie wykluczam. Przyjrzyj się bolcowi, czy nie jest wygięty.