ASUS Zenfone 5/6 - opinie

Witam,

 

Ostatnio przeglądając ofertę produktów zaufanej mi firmy -  ASUS natrafiłem na smartfony. Mianowicie Zenfone 5 i Zenfone 6. Nie miałem nigdy doczynienia z telefonami tej firmy. Ani z procesorami Intela w komórkach. Więc chciałbym naszych forumowiczów o opinie tych telefonów. Jak jest z optymalizacją softu i jak sprawują się mobilne procesory Intela ?

 

Pozdrawiam,

Polski Derp

Witam.

Posiadam Zenfone 6. Oprócz wymiarów, które nie każdemu mogą odpowiadać telefon jest w 100% godny polecenia.

Najmniejszej zacinki, bardzo dobra optymalizacja, nakładka producenta nienachalna jak w Samsungu. Ekran pomimo rozdziałki tylko HD daje spokojnie radę. Mam już spore doświadczenie z procesorami mobilnymi Intela i nie zamierzam kupować nic innego.

Co do wersji 5 cali, to można kupić ją z identycznymi parametrami co 6-calowca (2GB ramu i procesor Z2580 2x2,0 GHz) i sam się nad nim zastanawiałem. Niestety ma wiele komentarzy o bardzo słabej baterii co go dyskwalifikuje jak dla mnie. Mój wybór padł na wersję 6cali i jestem w 100% zadowolony.

Jeżeli się skusisz to szukaj wersji takiej jak napisałem wyżej. Inne słabsze nie są warte uwagi. I koniecznie kupuj z polskiej dystrybucji bo z tymi chińskimi są podobno problemy.

W razie innych pytań pisz. Chętnie odpowiem.

Pozdrawiam.

Optymalizacja zależy od aplikacji, nie brakuje takich które ewidentnie tracą na wydajności przy atomie. Był z resztą artykuł o tym nawet na dobreprogramy.

Co do samego zenfone widziałem go w x kom i jak dla dyskwalifikujące było to, że ma bardzo błyszczącą powierzchnię wyświetlacza.

Dobra. Mój wybór chyba padnie na Zenfone 6. Jeszcze jak wychodzą “selfie” :wink: przednią kamerą ?

Podam jeszcze listę aplikacji, których używam na co dzień na mojej Xperii Arc S:

-gry 2048, BubbleWitch Saga, Crossy Road, My Talking Tom

-antywirus - tu jest różnie, ale ostateczny wybór pada na Avasta

-AVG TuneUp

-nawigacja TomTom Europe

-Kupony do Burger King i KFC

-OneNote

-Play24

-Snapchat

-Tapatalk

Ja właśnie widziałem Zenfone 5 w RTV Euro AGD i jakoś dla mnie ekran błyszczący nie jest.

Tylko nie wiem jak z dostępnością…

Warto kupić w ASUS Shop ? http://eshop.asus.com/pl-PL/asus-zenfone-6-a600cg-2gb-16gb-hdd-czarny-zl-pl-pl-90az00g1-m02240.html

Bierz śmiało nie będziesz żałował.

Zdjęć nie robię telefonem, ale mogę powiedzieć, że przedni aparat robi jasne fotki nawet w słabym oświetleniu.

Nie widziałem spadku wydajności na żadnej aplikacji (może zbyt wielu nie używałem).

Jak dla mnie sklep Asusa nie budzi podejrzeń. Ja kupiłem w Komputroniku.pl i nie polecam. Sprzedają towar, który mimo potwierdzenia dostępności przed zakupem okazał się być niedostępny. Ale w końcu po oczekiwaniu dostałem telefon i to był dobry zakup.

Pozdrawiam.

 

P.S.

No i przede wszystkim w kwietniu dostaniemy aktualizację do lizaka.