Asus Zenfone C zawiesza się + czarny ekran po odblokowaniu

Mój telefon to Asus Zenfone C. Czy moglibyście mi pomóc ? Chodzi o to, że zawiesza się on, nie chcę robić aktualizacji w Google Sklep Play. Gdy robi jakąś aktualizację programu to ładuje się i wtedy staje w miejscu, a po chwili piszę instalowanie i koniec (to znaczy, że piszę “instalowanie” i tak bez końca). A gdy zablokuje tel. to po około 5 minutach odblokuje go i jest czarny ekran, ale z podświetleniem. Wtedy trzeba go resetować. Ale też czasami wyskakuje mi takie coś: “Aplikacja ZenUI Launcher została zatrzymana.” (ZenUI Launcher to aplikacja mojego systemu czyli pulpitu itp. Jeśli się zawiesi ta apka to już koniec i trzeba robić reset) Pomóżcie, proszę !

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

Jaki model?

Co do sklep play to w większości działa usunięcie danych z ustawień. Nie mam androida, ale wejdź w ustawienia i tam poszukaj menedżer aplikacji czy coś w tym stylu, następnie poszukaj tam google play i wybierz wyczyść dane, jak nie ma takiej opcji to napisz jakie są. Co do zacinania się, odinstaluj launcher i zobacz czy nadal się zacina system.

Model to: Asus ZenFone C ZC451CG (Z007)

Zrobiłem ustawienia fabryczne, sklep play chodzi już normalnie, ale telefon dalej się zacina i trzeba go resetować xd. O co tu chodzi? Za mało GHz ?

Demonem prędkości to on nie jest. A jak często występują te zacięcia? Jak one się ogólnie pojawiają? Przy określonych czynnościach? 

On się tnie, gdy np. za dużo aplikacji mam włączone lub się jakaś aplikacja zatnie. Ale gdy mam włączony tryb awaryjny to wszytko normalnie chodzi tylko, że nie mogę grać na trybie awaryjnym xd. Chciałbym też dodać, że wyświetla mi takie coś: “Proces com.android.systemui został zatrzymany”. Szkoda mi tego telefonu, bo dostałem go na święta od mamy i nie wiem co by zrobiła gdybym go sprzedał lub wymienił xd.

To prawdopodobnie system nie wytrzymuje takiego obciążenia. Co do tego błędu to jeśli jest narzędzie do naprawy telefonu ze strony producenta to pobierz i postępuj jak ci nakażą. Powinien Ci jeszcze raz ściągnąć i wgrać Androida. 

Czyli szkoda, że słaby jest. Nowego androida nie wiem czy warto by wgrać. Jeszcze się zastanowię co do naprawy, bo narazie kasy niemam.