Asystent pobierania DP i "wymuszona" instalacja crapware


(Galy1) #1

Jak zauważyłem DP dorobił się "asystenta pobierania" który proponuje :wink: instalacje AVG,ja rozumiem reklamy na portalu,ale dlaczego jeszcze jest ten asystent.Czekam z niecierpliwością,jak w pogoni za pieniędzmi Dobre Programy będzie oferowało pobieranie programu typu crapware !!


(igrek) #2

Nikt nie każe ci pobierać przez menedżer pod każdym programem masz takie coś jak bezpośredni link.


(Galy1) #3

To dziwne,ale nie ma czegoś takiego jak twierdzisz ( pod każdym programem masz takie coś jak bezpośredni link.)


(Bogdan_G) #4

Witaj. Masz u góry na DP po prawej stronie obok Logowania, opcję Zarządzaj. Kliknij, odhacz asystenta, zatwierdź i nie będziesz miał asystenta w wyborze pobierania.


(manieKMP) #5

@galy1, a co widzisz pod “Pobierz program” (podaj link to się zobaczy)?

Pod wymienionym określeniem powinno być:

a. “linki bezpośrednie” (kliknięcie wywołuje okno wyboru wersji programu i “tylko” kliknięcie w tym oknie w “wersja podstawowa” pobiera asystenta -klik w “bit” pobiera program)

b. podana “bitowość” programu (wtedy kliknięcie w “Pobierz program” wywołuje pobieranie programu)

PS. Jakby co, w ustawieniach konta masz opcję “Nie chcę korzystać z Asystenta pobierania”, oczywiście opcja zadziała gdy będziesz zalogowany.


(Galy1) #6

To co mam http://www.dobreprogramy.pl/7Zip,Progra … 12559.html widzę że znaleźli się obrońcy DP :slight_smile: dziwne tylko że ludzie na DP zjechali (skrytykowali) te rozwiązanie jak burą sukę http://www.dobreprogramy.pl/Asystent-po … 35925.html


(manieKMP) #7

Jak nie jest się zalogowanym to pod “Pobierz program” jest napisane “wybierz wersję”, kliknięcie w to wywołuje podany już popup (okno wyboru).

Jesteś lekko przewrażliwiony jeśli widzisz tu obrońców, zwyczajnie podane zostały informacje jak można obejść asystenta.

A do krytyki już doszło i kolejne narzekania nic nie zmienią, jak to mówią “live is brutal” ;).