Asystent pobierania, wysokie zużycie zasobów

Witam,

chciałbym zapytać czemu wasz nowy asystent pobierania zajmuje, aż tyle zasobów systemowych? Podczas pobierania Service Pack 1 do Visty zużycie jednego rdzenia skakało od 27% do 48-52%. Średnio utrzymuje się to na poziomie 41% co jest trochę niepokojące jak na aplikację, której zadaniem jest pobranie pliku.

Załączam zrzut ekranu z menadżerem zadań. Czy spotkaliście się z taką sytuacją i czy ewentualnie jesteście coś w stanie doradzić?

Konfiguracja sprzętowa nie jest najmłodsza ale nie jest też tragicznie stara (Core 2 Duo 2,33 GHz E6550, 4GB Ram, Windows Vista). Świeżo zainstalowany system operacyjny Vista.

Poniżej link do zrzutu ekranu:

https://www.dropbox.com/s/txy2ru0p2xxa99j/Vista_SP1_dobreprogramy.jpg

można zawsze pobierać bez asystenta są inne programy tego typu

Temat już był omawiany - asystent-pobierania-plikow-t501807.html ogólnie odnośnie asystenta

Pozdrawiam Gutek

Słuchajcie, przede wszystkim dziękuję za odpowiedzi. Tak jestem świadom ustawień w profilu, które umożliwiają pobieranie bez asystenta pobrań. Jednak jako autor różnych aplikacji postanowiłem o tym napisać a tym samym to zgłosić. Chodzi o to aby autorzy mieli świadomość takiej sytuacji i wprowadzili odpowiednie poprawki do niej. Drugim celem tego posta jest sprawdzenie czy jest to problem zależny od konfiguracji kompa/systemu czy też po prostu asystent wymaga dopracowania kodu.