Asystent pobierania

Jaki idzie pisanie “poradnika”?

Jest dużo chętnych do zapoznania się z nim np.

http://forum.dobreprogramy.pl/omiga-plus-jak-usunąć-t498040/?p=3167163

 

  • może podać tej koleżance bezpośrednie namiary na Ciebie, to jej pomożesz?

Cedar a skąd u Ciebie takowa pewność i przeświadczenie, że koleżanka i inni zlapała Omigę z Asystenta z DP?

Z tym poradnikiem bedzie troche roboty gdyż pobieraczek serwuje kilka szkodliwych programów. Między innymi:

 

Strong Signal

http://malwaretips.com/blogs/ads-by-strong-signal-removal/

 

Follow Rules

http://malwaretips.com/blogs/ads-by-follow-rules-removal/

 

Round World

http://malwaretips.com/blogs/ads-by-round-world-removal/

 

Clock Hand

http://malwaretips.com/blogs/ads-by-clock-hand-removal/

 

Z opisu wynika że programy te mogą pobierać i instalować kolejne szkodliwe pliki.

 

Jak ktoś jest z Wrocławia to proponuje podejść z zainfekowanym sprzetem do redakcji DP po paru takich wizytach może odechce im się wciskania tego syfu.

Pewności nie mam żadnej bo jej nie muszę mieć w tym przypadku.

Czasami mam wrażenie, że pomyliłeś się z powołaniem, bo chciałeś zostać adwokatem tylko byłbyś nim bardzo kiepskim.

Czytać chyba umiesz, więc przeczytaj jeszcze raz co “Docent” napisał:

 

Podać linka do oryginalnego postu czy sam sobie odszukasz? :stuck_out_tongue:

Sorry Winetou ale dlaczego odsyłasz zainteresowaną do Docenta??

Czy to on się zadeklarował że napisze poradnik, albo że będzie udzielal pomocy osobom z łapanki?

DP to chyba nie UNRA.

Powtarzam jeszcze raz, nie mam zamiaru nikogo bronić, ale jeżeli już wieszać na kimś psy to dopiero po konkretach.

Co parę dni zachodzi rotacja syfu, co parę dni nowy poradnik :lol:

To jest lepsze niż kabaret.

@fiesta konkrety już padły. Nie raz i nie dwa razy. Jest jakiś problem z wychwyceniem ich ?

A dlaczego nie do niego? Przecież to on wypowiada się głównie jako osoba odpowiedzialna za ten śmieć

To on napisał, że - cytat - “materiał przygotujemy” czyli to oznacza, że on też go będzie pisał i on pewnie pod nim się podpisze.

 

Nie wiem jaki masz zamiar, widzę, co ciągle bardzo nieudolnie robisz, łącznie z poniżaniem drugiej strony (poszkodowanych, głównie niedoświadczonych użytkowników) zamiast im pomagać w takich sytuacjach co masz teoretycznie ułatwione w pracy zawodowej.

 

PS. Od “odwracania kota ogonem” jest jeden taki mały “polityk”, nie ma potrzeby dublowania tego zachowania na forum.

Obrona konieczna, czy komiczna? - chodzi o agenta pobierania. Z jednej strony portal właścicielski, a z drugiej @y. Nie można okazać niewdzięczności za ogródek pomocowy. Nawet nie wypada sadzić szyszek komuś, kto utrzymuje forum. My tu na forum gadu do obrazu, nawet potępiamy walkę ze złem niekoniecznym. Mówiąc głosem pieczonego firmowego barana, to wszystko jest beer.

 

Co komu po szkodnikach, o których z góry wiadomo, że podlegają eksmisji z prędkością łapania pcheł? A może o to chodzi, żeby szkodnik przekazał dane z komputera, a potem, to “se” można wykopać go. Nawet poradnik w kwestii usuwania aplikacji sponsorowanych typu szpieg i porywacz przeglądarek, to raptem obłudny “dar serca” po fakcie. Czemu jednorazowe szkodniki są tak opłacalne w promowaniu? Hasła, konta, adresy mailowe, - to w przeliczeniu na berety, wychodzi stodoła.

 

Jak napisali mi z megapanelu?

To zasada działania wirusa. Wychodzi na to, że musowo mieć, a jak nie chcesz mieć, to i tak wrzucą. Nie ważne, jak bardzo nie wyraża się zgody.

A to link do tej korespondencji: http://forum.dobreprogramy.pl/reklamy-na-portalu-t466487/page-4#entry3036280

 

Po zapewnieniu @docenta, że to tylko takie “ciasteczko megapanelu w rejestrze”, które umieszcza agent, zastanawiam się, czy aby to wredność prawna. Na Dobrychprogramach poczytałem w newsach z 2005 roku, że uchwała megapanelu zezwala na badania użytkowników. No i bada do dzisiaj. W 2005 roku nie brakło psioczenia na ta wyskakującą ankietę i pytań, jak to usunąć. No i uchwala megapanelu stała się wrednością prawna obowiązująca w internecie. W tym świetle, wydawca dobreprogramy uplasował się na 14 miejscu w 2014 roku http://prntscr.com/65iqkr

 

Chodzi też o długotermonowe umowy:

Temat zaczął się rozkręcać 14 stycznia, a osoby z Redakcji odpisali dopiero 10 lutego. Długo im to zajęło i myślę, że oczekiwany tutorial dotyczący asystenta zaśmiecania prędko się nie pojawi.

Obstawiam, że spokojnie poczekamy do marca.

Oby tylko do marca…

Ktoś powie gdzie w ustawieniach wyłączyć tego asystenta?

Kitas5: wystarczy korzystać z serwisu jako zalogowany użytkownik, wtedy asystent nie jest aktywny.

Asystent pobierania to swego rodzaju “babcia klozetowa” mająca za zadanie pobór należności za usługę od niezalogowanych. Tak sugeruje post nr 23 w innym wątku na forum, poruszający temat ciasteczek. No to jasne nic niema za free. Ale niesmak pozostaje i dobrze, że są jeszcze miejsca w sieci gdzie można pobrać soft bez asystenta i klozetowego haraczu nawet nie będąc rejestrowanym użytkownikiem. Szkoda jednak, że nie tutaj.

Ale szkoda, że pobierając tę należność wciska się ludziom syf.

 

Uczciwym pobraniem należności byłoby wyświetlenie reklamy w Asystencie. Tak jak to było w tym pierwszym, reklamowano tam bodajże LTE od Polsatu. Ewentualnie wciskanie nieszkodliwego oprogramowania. Nic nie wytłumaczy instalowania spyware.

Nowy “ficzer” w AP

 

foto_1f6ab1598e402b2904b3bb3c25bd8193.gi

 

:hahaha:

 

Powyższa grafika jest tyko żartem, proszę o tym pamiętać, ma na celu “rozluźnienie” atmosfery :wink:

O, a akurat konkretnie o tym, że na DP uciekających przycisków nigdy nie będzie, redakcja wypowiadała się w przeszłości wielokrotnie :slight_smile:

… i tego się trzymamy, ale przyznaję, że “ficzer” wygląda nieźle :wink: Mimo wszystko jednak nie planujemy jego wdrożenia :slight_smile:

“Nigdy więcej nie wyjawiaj przy osobach spoza rodziny, co myślisz.”

                                                                                                        don Vito Corleone   

Chodzi o to “ciasteczko megapanelu” wg @docenta) w rejestrze. Wyrażanie zgody na ciasteczka na portalu, obejmuje zgodę także i na to?

Można potraktować wszystkich, ale każdy osobiście to odczuje.

 

Pamiętam z Ojca Crzestnego taką jego wypowiedź w sensie, że nie ma spraw obiektywnych. Wszystkie są osobiste.

W równoległym wątku masz stanowisko redakcji:

 

 

 

Zastanawia mnie, swoją drogą, na ile legalne jest wciskanie ludziom ciastek ZANIM podejmą co do nich decyzję. Ale skoro robią tak dosłownie wszyscy (bez względu na to, czy to legalne, czy nie) - to chyba nie ma nad czym się zastanawiać.

 

Choć według mnie - to już ogólna uwaga, nie konkretnie do DP - prawidłowo działać to powinno tak, że strona się ładuje bezciasteczkowo (co można poznać np. po tym, że nie będzie się dało się zalogować do portalu czy forum - z niczym takim nie miałem jeszcze nigdzie do czynienia, stąd wniosek że wszyscy aplikują te ciastka jeszcze w momencie pytania użytkownika o zgodę), a dopiero po zaakceptowaniu ciastek są one aplikowane.