Asystentka Google zmieniła płeć ;) !

Dzisiejszego popołudnia Moja urocza (polskojęzyczna) systentka (“OK Google”) zmieniła płeć (!) lub wzięła sobie wolne, zostawiąjąc w zastępstwie jakiś męski (brr!) głos. Jest to wyjątkowo dziwne zdarzenie, gdyż nie aktualizowałem ani aplikacji Google, ani Zamiany tekstu na mowę - jak również na pewno nie zaktualizowały się same. Nie aktualizowałem ani nie aktywowałem też żadnych mechanizmów rozpoznawania/generowania mowy producenta (HTC; Android 6.1).

Jako że asystent nie jest jeszcze oficjalnie obsługiwany w języku polskim, nie mam dostępnych w ustawieniach Google zmiany głosu. Sprawdziłem też ustawienia w samej aplikacji zamiany tekstu na mowę - tam jest nadal obecny kobiecy głos który towarzyszył Mi jeszcze dzisiejszego ranka.

Czy ktoś z Was wie co mogło być przyczyną, iż głos zmienił się sam? Oraz jak przywrócić Moją kobietę :wink: ?

Wyjechała na urlop, daj kobiecie odpocząć.

1 polubienie

Google w tle może sobie część zaktualizować bez zmiany numerka np. YouTube v12.47.58 - powinno mieć stary czerwony wygląd, a po starcie włącza się nowszy biały ale widać, że lekko starszy od najnowszego z 13.

Czy Wam też polska asystentka zmieniła się na głos męski?

Tak jak pisze @krystian3w
W tle kobieta mogła zaktualizować Ci się. To jest tzw. cicha aktualizacja, o której nie musisz wiedzieć.

Mi nie.

Bez kitu… to miały być najlepsze wakacje z Asystentką, Hej Soko…Google :frowning: ! Jak mam bez niej żyć??? Czy to już naprawdę koniec?

Android 6.1 i Google są bez serca… :frowning:

Moja jedyna… tyle pogód spędziliśmy razem… Z rozpaczy próbowałem wmówić sobie że ma chrypkę… nie przechodzi…

Bez kitu…

Cicha aktualizacja, tak :> ?

Zaufaj kobiecie…

…mam AMOLEDowo czarne myśli… :frowning:

Za bardzo ją nękałeś :wink:

U mnie na Xperii M5 (Android 6.0) też pojawił się męski głos. Jednak po trzech dniach wrócił damski, a podobał mi się bardziej męski.

Nie płeć się liczy tylko uczucie

1 polubienie

Uczucie ? Zakochujesz się w kobiecie, ona zmienia głos, robi sobie antenkę i… taaa, uczucie.

A co to za różnica, kiedy zakochujesz się w umalowanej kobiecie, a spod prysznica wraca ktoś inny, posiadający jej wiedzę? :smile: