AT czy ATX?

qrcze Panowie pomożcie: jak odroznic zasilacz AT od ATX? wogole mam pare pytan, po pierwsze jak zamykam windowsa, to AT sam sie wylaczy, czy ATX???

bo mam zasilacz, ktory znalazlem; X POWER Model: MAV-300WP4 i jak obstawiacie: at, atx? i jeszcze jedno pytanie, bo w tym momencie mam atx`a o mocy 250W (albo 200W), to jak zapodam 300W - nic sie nie stanie???

pomozcie

Jak zapodasz to nic się nie stanie :wink: I ATX się sam wyłaczy

Obecnie wszystkie dostępne w handlu zasiłki to ATX i to one właśnie po zamknięciu systemu samoczynnie wyłączają komputer. Odnośnie następnego pytania w watach określana jest moc zasilacza, napięcia są takie same, więc bez problemu możesz załozyć zasilacz o większej mocy. Dzięki temu do komputera będziesz mógł podłączyć więcej napędów, kart rozszerzeń i tym podobnych oraz będzie możliwe podkręcanie procesra czy karty graficznej.

ATX nieposiada zewnetrznego włącznika, w sensie osadzonego na kablu

Jak masz zasilke AT to bedziesz miał komunikat “teraz bezpiecznie …”

Jesli wlozysz mocniejszy zasilacz to bedzie chodzic :slight_smile:

btw: wlazlem na gogole, i powpisaniu nazyw zasilki, widac ze to ATX :stuck_out_tongue:

btw: cena tego zasilacza to ok. 20zł, wiec cudó na kiju to raczej niebedzie ;]

A skąd masz takie wiadomości ??

Właśnie jakiś miesiąc temu kupowałem jakiś podrzędny zasilacz ATX do stacji klienckiej właśnie z wyłącznikiem zewnętrznym.

ale zapewne osadzonym na tyle obudowy zasilacza :slight_smile: a mnie chodzi oto iz AT posiada wlacznik zasiłki osadzony na kablu, ktory to montuje sie tam gdzie ma przycisk power obudowa :slight_smile:

to ja nie rozumiem :shock: na zasilaczu, ktory mam teraz jest naklejka ATX mam wlacznik na obudowie i sie nie wylacza :cry:

jak to jest???

Generalnie AT a ATX to róźne konstrukcje zasilacza i obudowy.

Poczytaj: Standart AT, Standart ATX.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

W AT komp miał zasilacz że musiałeś włączyć i wyłączyć komp.

W ATX można samemu włączyć, zdalnie ,automatycznie.

Wyłączanie kompa w ATX nie zależy tylko od zasilacza ale od płyty głównej i systemu.

Poczytaj;

http://forum.2p.pl/read.php?f=43&i=25031&t=25031.

eh

masz komunikat “teraz bezpiecznie mozesz wylaczyć komputer”? Jesli nie to masz zasilke ATX, moj ATX tez sie wylaczy jak przytrzymam power wciśniety :slight_smile:

X POWER Model: MAV-300WP4 to ATX wiec wpinaj go i przestań marudzić :slight_smile:

At ma właczyk wbudowany w zasilaczu a ATX włacznik podpina sie do głyty głównej no i ATX sam sie wyłącza