ATA vs. S-ATA

Witka!

Niebawem ( w przyszlym miesiacu) mam zamiar nabyć dysk twardy, i stąd pytanie, czy warto sie trzymać standardów ata, czy moze juz warto w sata sie zabawić!

Aktualnie posiadam Seagate U6 40GB 5,4k rpm, i wszytsko ladnie chodzilo, teraz mi toche muli przy rozbudowanych aplikacjach i przygrywaniu dvd :expressionless:

Czy Sata niema problemów ze sprzetem kręconym?

Co radzice??? Mile widziane konstruktywne odpowiedzi :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … =ata++sata 8)

Witam :slight_smile: Również chyba kupie dysk za miesiąc i miałem ten sam problem :slight_smile: SATA i ATA to wydajność prawie się nie różni więc jeden problem z głowy. Cieńszy kabelek = lepszy przepływ powietrza w obudowie co może interesować takiego oc maniaka jak Ty :slight_smile: Co do podkręcania sprawa wygląda tak: na mobo DFI NF3+939 są 4 gniazda SATA z tego tylko 2 (niestety w najgorszym miejscu bo tuż obok socketu) mają zablokowaną częstotliwość dzięki czemu dyski bez problemu przeżywają OC. Proponuje poczytać topic na twek.pl jest tam bardzo duży temat o tej mobo :slight_smile: No i kolejny bajer nie wiem czy tobie przydatny wyjmowanie dysq na gorąco :slight_smile: Ja raczej biore SATA :slight_smile:

btw: moje DFI NF3 jest pod S754 :stuck_out_tongue:

Jak masz kontroler SATA na płycie, to bierz dyski SATA,nowsza i szybsza technologia.

Wiem :slight_smile: Ale to bardzo podobne mobo niemal siosry bliźniaczki. Tyle, że tą twoją mniej się interesowałem bo chciałem mieć 939 więc tylko o niej czytałem ale cena troche mnie przeraziła i jest Abit AV8 :slight_smile:

Nowsz na pewno, a co do tej szybkości to opinie są podzielone, przynajmniej na razie… :slight_smile: Co nie zmienia faktu że uderzć trzeba w SATA z powodów wymienionych już tutaj przez kolegów. No i SATA to przyszłość. Choć już słyszałem też, że przyszłość to Orange… :smiley: