Atak DDoS na główne serwery EVE Online

Taki atak, że ich forum muli bardziej niż nasze…?

Nie, ten silnik tak po prostu działa. Tam jest po prostu ogromna ilość danych więc działa jeszcze gorzej. Ogólnie to mają dość specyficzną budowę sieci rozbitą na różne klastry, każdy odpowiedzialny za co innego i kiedy coś pada to zanim usługi się zresetują to całość sypie błędami jak szalone.

Niemniej chciałbym się coś więcej dowiedzieć o całej sytuacji szczególnie że sieci to dla mnie czarna magia.

To żadna tajemnica, że większość waluty w grze jest w posiadaniu garstki. Świadczą o tym ostatnie ogromne bitwy i straty z nimi związane. Decyzje na takie ruchu podejmują naprawdę elitarni gracze. Popatrz na liczbę samych strat, potem weź średnią wartość waluty i zrozumiesz o jakich kwotach mowa. Taki DDoS nie jest przypadkiem, a wręcz może realizować czyjeś interesy.

Piszę o tym w przeliczeniu ISK na realną kasę dzięki stronkom takim jak ta https://www.sellersandfriends.com/eve-online/tranquility/isk

Odnośnie sieci to studiowałem informatykę i wytłumaczę Ci to na przykładzie wyszukiwarki. Masz Google, Yahoo, Bing, Yandex, Seznam i wiele innych wyszukiwarek. Jeżeli pierwsza z nich padnie to pada automatycznie reszta bo nie jest w stanie obsłużyć ogromu ruchu jaki na nie spłynie w wypadku awarii pierwszej z nich. Tak samo jest z awariami serwerów, które razem zapewniają wydajność ale usterka jednego tylko elementu może spowodować zator w innych miejscach czyli lagi, brak dostępu itd. Pytanie tylko na ile CCP przykłada do tego rączki i w imię czyich interesów. Jako właściciele z dostępem do baz danych i całych architektur serwerowych mogą sobie pozwolić na wszystko.

Wyrwałeś się jak Filip z konopi…

ISK nie jest w posiadaniu garstki. Sam operuje takimi ilościami dziennie że często nawet nie zauważam jak tracę biliony bo jest to jakiś tam skromy procent lub schodzi na dotacje dla nowych graczy. Po prostu ISK leży zamknięty w nullsec’u i pracuje wewnątrz corporacji, sojuszy czy koalicji. Dla większości graczy którzy stracili te statki w ostatniej wojnie jest to po prostu “meh, already replaced”.

Osobiście nie śledzę wojny bo od dłuższego czasu jestem poza null i nie specjalnie interesuje mnie podział sił jak i główna polityka ale słyszałem że jedna strona już wykorzystała “lukę” do przeciążenia serwerów przez co zyskali przewagę. Nie mniej sytuacja związana z tematem miała miejsce dużo wcześniej i nie bardzo ma związek z ostatnią polityką w grze.

Zastanawiam się jak długo grasz (o ile grasz?) skoro takie przeliczenia ISK na plex a później na $ robią na tobie wrażenie i mają jakieś znaczenie?

Tak, i tytany też masz swoje. To, że jesteś w korporacji, która ma te ISKI u siebie nie znaczy, że są Twoje. Bilion obecnie jest warty +/- 5$ więc te Twoje dzienne straty “bilionów” to raczej śladowe ilości waluty.

Korporacja NPC na pewno ma dużo kasy z tych wszystkich podatków…

Z dobrym kapitałem, handlując tylko w stacji zysk dzienny na poziomie kilku, kilkunastu bilionów jest normą. Niestety jest to druga praca. Co nie znaczy że nie da się szybko i dużo zarobić.