Atak dos syn flood

Witam wszystkich.

Mam problem,mianowicie od kilku dni co pewien czas zapora mks-a wyświetla komunikat o ataku dos syn flood na port 43010 z ip 212.76.37.188.Może ktoś wie kogo można powiadomić żeby uspokoił delikwenta.Czy ten atak jest groźny? Z góry bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Proszę wkleić na Forum zestaw logów - HijackThis i SilentRunners:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Moje logi

Zobacz jego dane:

:arrow: http://whois.domaintools.com/212.76.37.188

Niestety wyczytałem że Atak polega na wysyłaniu dużej ilości pakietów z ustawioną w nagłówku flagą synchronizacji (SYN) i ze sfałszowanym adresem IP nadawcy (IP spoofing). Więc to ip chyba nie jest prawdziwe.

Logi są ok.

Czy problem ustąpił ??

Ewentualnie możesz porozmawiać z jego dostawcą internetu na temat tych ataków.

Napiszę jutro czy nie było więcej ataków.Przeważnie zdarzają się co jakieś 4-5 godz.Jesteście pewni że to jest prawdziwe ip tego kolesia ,bo niechciał bym narobić problemu komuś niewinnemu (IP spoofing).

Chyba Ty musisz być pewny cyz dobre podałeś. Jeśli źle to sprawdź jeszcze raz na:

:arrow: http://www.whois.sc :slight_smile:

Chodzi mi o to że w komunikacie zapory jest podane ip 212.76.37.188,ale czy jest to na pewno ip tego pseudohackera czy nie ma takiej możliwości że podszył się pod czyjeś ip?

GIGOl1977 to na pewno jest jego IP. :slight_smile: Sprawdź jeszcze na tej stronce co Ci podałem i skontaktuj się z dostawcą jego Internetu. :slight_smile:

No jak na razie spokój.WWDC chyba pomógł.Dzięki wielkie za pomoc. :smiley:

Skontaktowałem się też z dostawcą netu tego delikwenta,kazali mi przysłać logi z zapory na maila.Właśnie to robie…