Atak spamerów w komentarzach na portalu

Widocznie Dżesika lubi takie klimaty :wink:

1 polubienie

Wierzycie w Dzesike? :smiley: Przecież w tamtym czasie Tomek rzucał różne głodne kawałki żeby tylko uspokoić klimat :wink:

Hej #redakcja !
Dawno was na forum nie widziałem, a przypomnę że mamy kontaktowych:
@Kristov_pl @gtxxor @Cebula @Radek68 @więcejgrzechówniepamiętam-przezrotacjępłaskiejziemi

Od jakiegoś czasu panuje u nas fala zachorowań Spammer-19 i co chwila pojawia się m.in post Anonima “Dzieczyny” o treści:

Szukasz dziewczyny albo Kochanki?
Sprawdź na SEKRET . ONLINE

Czy mamy - jako społeczność - przez to rozumieć że projekt AI Dżesika ma urlop macierzyński, czy może DP całkowicie zrezygnowało z filtrowania treści komentarzy? Zaczęło mnie już nużyć ciągłe zgłaszanie postów do moderacji i wypiepszanie takowych komentarzy pod naszą publicystyką a Wy usilnie wymagacie by Anonim miał u nas - na portalu - większe prawa niż sam zalogowany użytkownik.

Napiszcie więc może jak poratujecie choćby nas - publicystów blogowych. Nie ukrywam że byłbym skłonny otrzymać blokadę wpisów anonimów lub choćby ich możliwą moderację, jeszcze przez opublikowaniem - czy opublikować czy nie, gdyż na tę chwilę mierzymy się z zatrzęsieniem debila o ksywce “Dziewczyny”.

Jeżeli natomiast macie z tym większy problem, to może warto pokazywać ich IP lub inne pierdoły, by dziada namierzyć, ew. zablokować zdalnie? Problem jest nie od dziś, wielokrotnie poruszany w tym i innym wątku. Może dla was to pryszcz, ale dla nas twórców-odbiorców to zmora.

Fajnie jakbyście odpowiedzieli jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie - już pomijam zaległe sprawy jak zapewnianie nas o nowym edytorze do blogowania bo to była ściema by nas czymś zająć i niepotrzebnie napalić że coś robicie w tej sprawie - dobrze by było podjąć jakieś rzetelne stanowisko i wynaleźć rozwiązanie.

No i teraz czekamy - czy napisałem do ściany, czy powiadomienia rzeczywiście dochodzą wyżej ;/

1 polubienie

Coś czuję, że to będzie portal WP skoro nie banują tych komentarzy… a zrobić taką blokadę to 2 min “pracy”.

Niestety pozostaje tylko jedno: głosowanie “portfelem”. Nie było mnie na DP od kilku tygodni i nie zamierzam więcej tam wchodzić. Rozumiem, że nie każdy może sobie na to pozwolić (tak, wiem - bloger), ale nie widzę innego wyjścia z tej sytuacji. Skoro DP nie chce “zalogowanej” społeczności wśród komentujących, a liczy jedynie na “masę” anonimów i kliknięcia, to ja nie widzę tam miejsca dla siebie.

Aplikuj do WP. Wezmą Ciebie z pocałowaniem ręki. Jeśli naprawdę potrafisz takie problemy rozwiązywać w 2 min :slight_smile:

Wystarczy przywrócić stare zasady moderacji komentarzy :wink:

2 polubienia

W korpo wszystko jest tak proste, jedynie z punktu widzenia prezesa zarządu :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

:joy_cat:

Taki stary chłop nie potrafi jajecznicy na grzybkach usmażyć? :smiley:

Właśnie wróciłem z lasu i na kolację zamierzam - żeby nie było na cito…

Do jajka lepsze kurki (pieprznik jadalny) :wink: No i nie na kolację, tylko na śniadanie, bo to dosyć że ciężkostrawne to jeszcze smażone na tłuszczu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ty mnie młody nie uświadamiaj. Lepszy rydz niż nic. Były maślaki. Kurek nie było.
:wink:

Ja od 2010 roku nie używam tłuszczu. Piekę i smażę w olejach. Oczywiście by to robić i by było to zdrowe trzeba zasięgnąć minimalnej wiedzy i zapoznać się z właściwościami poszczególnych olei (np temperaturą dymienia od której zależy to jaki olej jest lepszy do pieczenia jaki do smażenia i w jakich temperaturach). Początkowo jeżeli cały czas używało się tłuszczu trzeba przyzwyczaić się do innego smaku pieczonych i smażonych potraw ale przychodzi to bardzo łatwo.

A czym jest olej, jak nie tłuszczem? :joy:

no tak, ale roślinnym - to taki właściwie substytut tłuszczu. Bo w pełnym rozumieniu definicji tłuszcz jest pochodzenia zwierzęcego.

Co robią borowiki w lesie…


Polecam lekturę :wink:

Więc widać, że nie czytałeś tego co tam jest napisane. Zapoznaj się z podziałem bo olej roślinny nie jest równoznaczny z tłuszczem zwierzęcym. Ma zupełnie inne właściwości i inaczej zachowuje się w przypadku podgrzewania go ze względu na inną temperaturę dymienia.

To może teraz wojenka:

cukry =/= węglowodany