Atak spamerów w komentarzach na portalu

Jest to oczywiście inny związek, ale oba są tłuszczami :smiley:

No ale chłopaki… Odnieście się do tego co zaznaczyłem w prostokątnej, czerwonej ramce!
:smile_cat:

Pisałem o tym kilka godzin temu na czacie :smiley:

Nie bawimy się tu w akademickie wywody tylko używamy potocznego języka w potocznym rozumieniu a tu podział jest jasny:

tłuszcze - zwierzęce
oleje - roślinne.

Tak potocznie w uproszczeniu dzieli się tłuszcze. Dlatego tłuszcze z roślin nazywa się na opakowaniach olejami a nie tłuszczami.

Widziałeś kiedyś w sklepie butelkę oleju roślinnego z napisem “tłuszcz”?

Nie ma czegoś takiego jak “tłuszcz rzepakowy” albo “tłuszcz słonecznikowy” czy “tłuszcz z oliwek”
Wszystko to oleje.

Piszesz o nazwach handlowych, a nie o grupie związków :smiley: Wystarczy, że przyznasz się do gafy, zamiast brnąć w to dalej :wink:

1 polubienie

Ej chłopaki, dziwna sprawa.

Wszedłem w temat mówiący o spamie w komentarzach, a tu rozmowa o tłuszczach.

A tak na poważnie to może nie w tym temacie będziecie sobie o kulinariach rozmawiać?

2 polubienia

A w czym ci to przeszkadza? Temat istnieje od ponad półtora roku i nie odezwał się od tego czasu tutaj nikt z redakcji. Myślisz, że rozmowa o tłuszczach i grzybkach coś zmieni? :joy:

Może zniechęcić?

No np. w tym, że temat można przestać brać na poważnie, nawet jak nie za bardzo jest odzew od redakcji?

1 polubienie

Ktoś, kto bierze go poważnie jest naiwniakiem :wink: To jest zwykła narzekalnia :wink: ale ok. Zmieniam temat.

(improwizuję): Już prawdziwych BORowików nie ma. Pozostała tylko SOPlica…

W antyspamie dać regułę sekrety.online*, w czym problem?

były panie online, teraz sekrety, za raz wezmą maks online, bo niby wolne.

sekrety. online
a później będą kolejne mutacje typu…
sexrety.online

trzeba by zablokować wszystkie www. i wszystkie rozszerzenia, przy czym online można rozbić na on line i dalej…

Obowiązkowa rejestracja z koniecznością weryfikacji via SMS i po spamerach…

… oraz po kliknięciach, gunwoburzach i odsłonach.

1 polubienie

Mam wrażenie że oni specjalnie na to przyzwalają bo sami mają z tego korzyść, pomyśl…
Każdy normalna strona już dawno by zrobiła z tym porządek… ale nie DP lubi pod siebie sr.ać.

Ostatnio jakieś anonimy kolejne śmieciowe posty na bloga na głównej piszą… nawet avatara nie raczy ustawić… o samej żałosnej treści nie wspomnę.

I to mówi ktoś, kto nie podaje domowego adresu do wysyłki zamówionych przez net rzeczy, bo mu adres ukradno??? Ale nr telefonu to już OK, bo z DP wycieków nie będzie?

No z tym SMS potwierdzeniem to przesada ale sama rejestracja już możę sporo ograniczyć.
Ofc troli z oficjalnymi kontami też nie brakuje…

O portalu dobreprogramy napisano już wiele, a to że źle się dzieje w komentarzach, to po prostu widać.

Każdy z dłużej tu obecnych wie, jak było kiedyś, jak portal powstał, jakie miał lata świetności i jak został sprzedany. Portal oczywiście nadal istnieje, powstają nowe artykuły, ale ludzie są już inni. I portal też.

Pamiętacie taki portal Jama Mastaha (infojama.pl)? Było też całkiem fajne forum jamy, a teraz już nie ma ani jednego, ani drugiego.
Dla przypomnienia wrzucę tu dwa zrzuty ekranu z tamtych czasów:

A na koniec tylko napiszę, że tak Jama Mastaha, jak i tamto forum, to było dzieło Tomka Bryji, czyli znanego nam tomekb z dobrychprogramów, który obecnie nie jest już CEO DP, a “dyrektorem zarządzającym obszarów SG WP, Social Media i Technologie” w Wirtualnej Polsce.

Czy DP podzielą los “Jamy”? Nie wiem, mam nadzieję, że nie, ale różnie to bywa…

1 polubienie

Ale stron sensownych nie brakuje jest PClab ,PurePC, komputerswiat, geekweek i wiele innych,

Dobrepgroamy nie są take wspaniałei unikatowe, wystarczy porównać newsy ze strony głównej i mentalność ludzi na forach względem DP a innych to DP stoi na najniższym poziome a nawet poniżej,