Atak z internetu

(J79478) #1

Zostałem zaatakowany wiem przez kogo jakie podjąć kroki?

(boczi) #2

Na razie ignoruj. Często takie rzeczy się zdarzają.

(Kuz5) #3

Ale konkretnie wiesz przez kogo.

(J79478) #4

ten atak był tylko raz .Mam dokładny adres z jakiego miejsca był atak numer IP i adres normalny gdie ten ktoś jest.

(fiesta) #5

:o :o :o Ciekawe skąd.

Skąd wiesz że zostałeś zaatakowany

(aju) #6

podejrzewam iż posiada numer IP który wklepał na jakąś stronke i otrzymał dane do dostawcy sieci :wink:

dp w POLSCE nic z tym fantem nie zrobisz - pozostaje Ci to tylko ignorować i tyle. Jeśli sumienie nie daje Ci spać idź na policje - nic więcej nie możesz :!:

(boczi) #7
  • można iść na Policję, a co więcej.

Jednak w tej chwili jest to bezcelowe, sam mam kilka jakichś ataków dziennie i jest to dla mnie normą. Nie przejmuj się, ignoruj, nic się nie stanie.

(J79478) #8

Atak jest z miasta w którym mieszkam a skąd wiem po IP.Kerio zapisał ten atak było skanowanie portów.http://ripe.net/whois to adres można sprawdzić IP.

(boczi) #9

To może Admin Ci skanował porty. :stuck_out_tongue:

(J79478) #10

o co chodzi z tym adminem to wyszło z firmy prywatnej.

(Zbych ) #11

wszystkie zapory ogniowe , wykrywają jako ataki zwykłe skanowanie sieci ogólnodostępnymi programami i to że twoja zapora taki atak wykryła może nic nie znaczyć poprostu ktoś sobie z ciekawosci przeskanował sieć nie mając żadnych innch zamiarów np. włamania sie.

(fiesta) #12

Która jest dostawcą internetu i to właśnie jej adres pocztowy masz podany na stronie ripe.net/whois a nie osoby która Cię zaatakowała. W takim układzie możesz wraz z logami z Kerio zgłosic się do admina tamtej sieci bądź napisac do ich abuse jeżeli takowe posiadają. Jeżeli był to pojedynczy atak i został zablokowany przez Kerio to daj sobie spokuj, chyba że sytuacja sie będzie powtarzać to wtedy podejmij stosowne kroki.

(123448) #13

jeżeli uzyskałeś dane dotyczące napastnika to tutaj możesz troche więcej się dowiedzieć - http://ip.boo.pl/ip-info.php

(J79478) #14

Odpuszcze sobie zobacze co bdzie dalej :?