Ataki DDoS i DoS

Tak jak w temacie. Powiedzcie mi jak się przed nimi bronić ?

Jak wiadomo nie ma przed tego typu atakiem 100% obrony jak i przed niczym nie ma 100% obrony. Lecz powiedzcie jak zniwelować tego typu ataki i utrudnić atakującemu życie ?

Router lub modem z dobrym firewall wiadomo ze już cos nas chroni a czy firewall zainstalowany na kompie lub pełny Pakiet Internet Security w którym jest firewall cos nam daje ?

Temat założyłem też ze względu na to ze to narazie dość częste ataki i może kogoś zainspiruje napisać gdzieś poradnik jak i innym osobą może to pomóc.

Serdecznie pozdrawiam.

  1. Co Ci da firewall, jak będziesz miał na wejściu łącza ruch 100 razy większy niż jego przepustowość?

  2. Mnóstwo o tych sprawach już napisano artykułów - naprawdę wystarczy odrobinę poszukać w necie.

dolar444 , jeśli atak jest słaby, to automatyczne blokowanie hostów i tyle.

fail2ban i denyhosts

Przy dużym nic ci nie pomoże (ew. przenosiny serwera, skorzystanie z Cloud Flare).

pablo zawsze w pierw przed zadaniem pytania czytam google ale jeżeli nie znajduje niczego co mogło by mi odpowiedzieć i cały czas nurtuje mnie pytanie to po prostu pisze.

4lpha to akurat nie zaden serwer ani strona tylko moja sieć domowa :slight_smile: jak to sie siedzi na team speak i są co sie nudzi co niektórym swoja wyszośc pokazać i atakują ciebie :). dla tego też myślałem kurcze jak im utrudnic życie :slight_smile:

dolar444 , wiele firewalli wbudowanych w routery domowe posiada ochronę przed DoS. Nie wiem na jakiej zasadzie w nich to działa, ale powinno wystarczyć na amatorskie ataki.

wiem ze maja i czytałem an ten temat co nie co :slight_smile: i masz racje przed amatorskimi powinny dać rade :slight_smile:

A jak to jest w odniesieniu do Firewalli instalowanych na kompie jak Comodo albo Pakiety IS ?

To takie nic, zwłaszcza przy domyślnej konfiguracji. Ufam tylko iptables/netfilter z własnymi regułami.

to prawie jak antywirus jeszcze zależy jaki. jak go czasem nei skonfigurujesz to też jest bo jest :slight_smile:

dobrze że zaznaczyłeś. ale wydaje mi sie ze na google jest sporo poradników jak skonfigurowac dobrze firewall :slight_smile:

dolar444 , nie ma niczego prostszego. Blokujesz cały ruch przychodzący, zezwalasz na wychodzący i ustawiasz reguły dla połączeń przychodzących w zależności od potrzeb.