Ataki sieciowe


(Seaker 222) #1

Cześć wszystkim

Dla Was to pewnie dość banalne i pewnie mało interesujące ale mam kłopot z jakimiś atakami z sieci od kilku dni.

Mianowicie Kasperksy Internet Security wykrywa mi i blokuje jak sądzę ataki z IP 10.0.13.140. Teoretycznie jest napisane, że atak został zablokowany lecz komputer z tego IP nie może zostać dodany do listy zablokowanych z jakiegoś tam powodu "computer may be spoofed" czy jakoś tak. Mam angielską wersję Kasperskiego bo klucz był za 30 zł a nie za 100 :smiley: i mój angielski nie jest zbyt dobry ale oznacza to, mniej więcej tyle, że atakujący komputer może być chyba oszukany czy po prostu pośredniczący w ataku (tak to przynajmniej rozumiem). Więc nie do końca kumam o co chodzi w tym komunikacie :frowning:

Pytanie i problem polega na tym, iż jest to dość uciążliwe bo pojawia mi się to co jakies 20 minut. Czy jest możliwe zablokowanie tego jakoś na stałe? Nie bardzo się w tym orientuję a może po prostu blokuje sobie swoj router czy jakiś program? Wiem, że jakoś w ustawieniach zapory można ale nie moge nic znaleść na temat blkowania adresów IP :confused: (Windows 7) Rozwiązanie pewnie jest dość prozaiczne ale nie moge sobie z tym poradzić.

W ogóle to skąd to się mogło wziąć? Teoretycznie jeśli się nie mylę to jest jakiś adres z USA (google).

Dzięki za reakcję

Pozdrawiam

Edit: Log z OTL, może to w czymś pomoże

http://wklejto.pl/77004


(Pan Ziombl) #2

i wszystko jasne


(Seaker 222) #3

Nie dla mnie :slight_smile:

Mogę prosić jaśniej, co w takiej sytuacji mam zrobić? Bo dla mnie to czarna magia :slight_smile:

Edit: Tak w ogóle to komputer potrafi mi się raz na jakiś czas zawiesić na pare minut i wrócić normalnie do pracy. Może to ma z tym związek jakiś.

Wygląda to tak, że pracuje normalnie, nagle wszystkie okna przestają reagować, rusza się i kręci się tylko kursor myszy w trakcie jakby coś liczył i po 4-5 minutach wraca do normalnej pracy... :confused: ale to już OFFTOPIC więc nie będę zaśmiecał :stuck_out_tongue: chyba, że to gdzieś tam widzicie bo ja nie wiem z tego nic :wink:


(Pan Ziombl) #4

daj loga z otl


(Seaker 222) #5

Proszę bardzo

OTL logfile created on: 2010-09-16 20:33:17

http://wklejto.pl/77021

OTL Extras logfile created on: 2010-09-16 20:33:17

http://wklejto.pl/77022

i z góry dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc :slight_smile:

-- Dodane 20.09.2010 (Pn) 15:13 --

Nadal bardzo proszę o pomoc :wink: