Ataki w kerio persnal firewall

Cześć, jak sprawdźić w kerio personal firewall czy na mój komp był przeprowadzony jakis atak?? I jeśli mój komp jest atakowany czy kerio powinien coś wyświetlić jakaś informację. Bo gdy mniałem kaspersky anti hacker to wyskakiwało okienko ze atak został odparty a w kerio nic, i teraz niewiem czy on wogóle dźiała czy co… bo chodźić chodźi jest właczony i licnecja jest 30 dniowa… :? Za odpowiedźi dźięki.

Kerio jest bezpłatny a przez 30 dni działa tylko filtrowanie stron (typu usuwanie reklam).

Co do tego czy blokuje: z tego co pamiętam mi tez nie wyświetlał żadnych dymków ale w każdym dobrym programie jest coś takiego jak raporty. I z tego co pamiętam kerio również coś takiego posiada więc popatrz po jego opcjach. :slight_smile:

aha, dźięki, to ten kerio w takim raźie wykrywa tylko skanowanie portów :? i zadych innych ataków typu DOS itp. nie??

nie. Inne ataki też.

w zakładce logi i ostrzeżenia masz wszystko, po 30 dniach nie działa tylko zakładka HIPS, czyli atak na konkretne aplikacje i to jest słaby punkt tego firewalla, uważaj szczególnie na GG