Ataki z zewnątrz w raporcie firewall

Witam

Mam 3 pytania :

  1. Od jakiegos czasu niewiem dokładnie od kiedy niemoge wejść do Zapora Systemu Windows w Panelu Sterowania. Wyskakuje mi komunikat : Z powodu niezidentyfikowanego problemu system Windows nie może wyświetlic ustawien Zapory Systemu Windows. Co to moze byc i jak to naprawić.

  2. Ostatnimi czasy neostrada zaczeła mi dziwnie działać, tzn: przez jakiś czas dzialala dziwnie wolno (ale bez przesady), a potem nagle (nawet w czasie gry) wszystko wracało do normy. Szukałem przyczyny i w raportach firewall zauważyłem ze cos ciągle atakuje kompa : dokładnie co 1-2 sekundy. Z różnych adresów powtarza sie czesto jednak ttnet.net.tt czy tez neoplus.adsl.tpnet.pl w adresach, lub tez poprostu jakies adresy IP. Atakuje to system i svchost.exe. Niby wszystko jest blokowane ale moze to wlasnie spowalnia kompa. Da sie temu jakos zapobiec ???

  3. Wydaje mi się że logi z hijackthis są w porządku bo niedawno dawałem expertą do kontroli i zapamietałem co jest dobre a co złe :slight_smile: . Ale pewnien wpis mnie nie pokoi bo niewiem co to jest :

Pojawiają sie po połączeniu z internetem i nic nie daje FIX hijackthis. Być moze to nie jest szkodliwe, ale wole sie upewnić.

Ostatnio skanowałem cały komp ArcaVirem i znalazło pare zainfekowanych plików, jednak po usunięciu żaden z wyżej wymienionych problemów nie znikł.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

A czy masz zainstalowanego serwis paka 2???

  1. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=84667&

  2. Jakiego masz FV. Ciągle ataki moga spowolnić neta.

W przypadku neo szkodniki (najbardziej dialery), problemy z łączem, program wanadoo od TP mogą się znacznie przyczyniać do problemów z łączem.

  1. Wpisy 017 są od serwerów DNS. Ich usunięcie może spowodować całkowiry rak neta. Te akurat wyglądają na poprawne :slight_smile:

Na twoje 1. pytanie mam dobry sposób:

Aby naprawić problem z zaporą systemu Windows:

  1. Kliknij Start, wybierz Uruchom…, wpisz cmd i wpisz _ netsh winsock reset _.

  2. Ściągnij sharedaccess.reg oraz uruchom ten plik.

  3. Zrestartuj komputer.

  4. Po ponownym uruchomieniu systemu, kliknij Start, Uruchom, wpisz cmd i wpisz _ NETSH FIREWALL RESET _.

Żródło : http://windowsxp.mvps.org/sharedaccess.htm

Po zastosowaniu się do tych informacji problem powinien być rozwiązany.

przecież ma problem z Zaporą systemu Windows :o a zapora jest TYLKO z SP2

no i właśnie w tym cały problem. U mnie też, gdy miałem sp2 ciągle były jakieś problemy (błędy, bluł skriny, komunikaty itp.). Wszystko ustąpiło dopiero wtedy gdy przeinstalowałem sobie łindołsa, ale już bez apgrejdowania go serwis pakiem 2. Może ta metoda jest nie najbezpieczniejsza, ale skuteczna.

Zmień tytuł na konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

1.Dzięki pieciaks, zastosowałem ten sposób i problem rozwiązany.

2.Używam firewalla ArcaBit.

Dziwne jest to ze gdy dzisiaj rano sprawdzałem raporty firewalla to problem oczywiscie wciąż był, ataki z zewnątrz prawie non stop. Natomiast gdy udało mi sie uruchomić firewall Windows to ataki ustały :o . Niby wszystko jest ok, ale ja myślałem ze dobrze jest miec uruchomiony tylko jeden firewall ? Jak to jest ?

  1. No jak wpisy wyglądają dobrze, to ok.

Dziękuje wszystkim

Pozdro