Atakują wirusy!

Atak wirusów, które chcą połączyć się z kompem.Wysyłam logi:

Oprócz tego cos się dostało do kompa, wygoda jak tarcza biało czerwona z iksem. Jak nacisnę na to wyskakuje komunikat:

Would you like to update your security software and download System Live Protect.

Z góry dziękuje. :o :frowning:

Złączono Posta : 12.06.2007 (Wto) 18:20

Chodzi o to, że te wirusy zakatowały plik Temporary Internet Files i nie można ich usunąć. I do tego powoduje lekkie sypanie systemu. :frowning:

kaśka :slight_smile:

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić błędy pisowni w opisie problemu.

W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Daj log z Combofix

Czyszczenie rejestru:

RegCleaner - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177

możesz rejestr przelecieć albo

jv16 PowerTools - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=509

Po dużych problemach udało się zrobić log.

Ale mam dwa więc oba przesyłam:

I drugi który znajdował się w pliku stworzonym przez combofixa o nazwie ComboFix-quarantined-files.txt :

Teraz pisze z innego kompa, bo na moim avast wykrywa cały czas jakieś wiry, jak nie trojany to robaki, które ja przerzucam do kwarantanny albo usuwam.

A propos RegCleanera to boję się z niego korzystać. Nie znam się aż tyle :frowning:

Czekam na dalsze instrukcje…

P.S. Przy robieniu loga komp sam się zrestartował.

Ściągnij The Avenger,

wypakuj > uruchom > Input script manually > klikasz w lupkę > w nowo otwartym oknie wklejasz:

Po wklejeniu > Done > klik na zielone światło > ok i będzie restart. Po restarcie wchodzisz gdzie masz The Avenger i wklejasz raport C:\avenger.txt

Oraz nowy log z Combo.

Ponownie witam.

Małe pytanko: Czy użyć tego programu w trybie awaryjnym, czy przy normalnie włączonym systemie?

Złączono Posta : 13.06.2007 (Sro) 11:16

Zrobiłam to co napisałeś/aś w The Avenger i pojawił mi sie jakiś błąd. Wyskoczyło okienko z taką informacją;

Po naciśnięciu ok wyskoczyło następne okno z błędem itd aż do momentu kiedy program się wyłączył. Co mam teraz robić?

Złączono Posta : 13.06.2007 (Sro) 11:25

P.S. Co trochę avast wykrywa mi jakiegoś wirusa.

The Avengera można użyć przy normalnie włączonym systemie. W zasadzie nie robi to różnicy, ponieważ i tak polecenia w stworzonych skryptach są wykonywane przy następnym uruchomieniu systemu jeszcze na poziomie ładowania jądra.

Proszę wkleić nowy log z ComboFix, jeśli nic nie zostało jednak usunięte, spróbujemy usunąć szkodniki w inny sposób.

Nic sie nie dało zrobić, więc zainstalować od nowa windowsa.Bardzo dziękuje za pomoc w ratowaniu mojego kompa. :wink: