Atheros AR9485WB-EG - WiFi tylko na 72 Mb/s

Nie mogę zmusić WiFi, żeby wskoczyło na 150 Mb/s. Sterowniki zaktualizowane. Jedyne, co udało mi się znaleźć to to, że trzeba zmienić Bandwith Capacity na 40 Mhz, lecz u mnie we właściwościach karty tego nie ma.

Adnotacja%202020-03-30%20001808

Zrzut od randoma z YT

Adnotacja%202020-03-30%20002531

Sterownik masz z systemu czy zainstlowałeś od Atherosa? Twój zrzut wskazuje raczej na pierwszą opcję.

Oprócz 40 MHz na Twojej karcie jeszcze router musi to wspierać i mieć ustawione.

Sterownik ze strony Qualcommu. Router ma ustawione 20 lub 40 Mhz.

Miałem ten sam problem. Próbując go rozwiązać wyłączyłem kartę sieciową
i bluetooth. Nie wiem dla czego ( nie jestem w tym zakresie specjalistą ) ale wifi zadziałało z pełną prędkością. W ustawieniach routera i karty sieciowej nic nie zmieniałem.

Wyłączenie i włączenie nic nie daje.

Router musi mieć częstotliwośc na kanał 40Mhz na sztywno. W trybie Auto lub 20/40Mhz tak działa WiFi. Szyuwne 40Mhz daje możliwośc uzyskania wiekszej prędkości połączenia z routerem.

Autorze podaj model i producenta routera.

Router jest od UPC, nie ma opcji 40 Mhz na sztywno, ale moim zdaniem problem jest w laptopie a nie w routerze. To karta ma 72 Mb/s i ani grama więcej.

Jak ma uzyskać wiecej karta w laptopie jak router ma pasmo 20Mhz i siła rzeczy nie da więcej jak 72Mb/s.

Przykładowo ja mam tak HotSpot LTE Zyxela LTE4506 w trybie mostu, ale jak go włącze spowrotem w tryb routera gdzie tez ma pasmo na Auto to wiekszość urzadzen ma 25Mb/s, albo 72Mb/s. Natomiast jak Zyxela dam w tryb mostu i podłącze do Huawei Ws5200 to karta wifi u mamy w Lenovo na Artheosie magicznie cały czas ma 150Mb/s. Czemu? Bo w ustawieniach dla 2.4Ghz ustawiłem na sztywno pasmo 40Mhz.

W routerze nie ma opcji na sztywno 40, są dwie opcje, 20 Mhz lub 20/40 Mhz, więc jeżeli kartę sieciową ustawię na sztywno na 40 Mhz to powinno hulać. Sęk w tym, że nie mam takiej opcji we właściwościach karty, a powinienem mieć.

Karta wifi powinna negocjowac połaczenie z routerem. Jeżeli w ustawieniach karty byś ustawił 40Mhz, a router na 20/40Mhz gdzie wtedy router i tak daje piorytet dla 20Mhz to najprawdopodobniej w ogóle byś nie uzyskał połączenia z routerem nawet jak by wykrył twój SSID. Na siłe karta nic nie wymusisz jeśli router czegoś nie obsługuje bo to router musi nadawać, a karta tylko odbiera jeśli chodzi o smao połączenie karty z routerem.

No to zostaje zmodować router i opcjonalnie sterowniki do karty (jak nie myślimy o osobnej).

Zmodowac router operatora? Fajnie, a karę zapłacisz ty jemu potem?

Taniej wyjdzie kupić router jak ten mój Huaweja za 177 zł. Router operatora podpinamy do portu wan nowego i z nowego korzystamy z wifi, a w routerze operatora wyłaczyć wifi.

To jest słabe, bo nakłada podwójny NAT. Przy własnym urządzeniu lepiej ustawić na routerze operatora tryb bridge.

1 polubienie

O ile router operatora to obsługuje i nie musi tego ustawić technik. Czesto jest to opcja blokowana i technik operatora wie jak odblokowac bo ma dostęp szerszy do konfiguracji routera.