Athlon 2000XP

Mam pytanko czy da się sprawdzić czy wentylator jest padnięty? Wentylator mi nie śmiga, kiedyś właczył mi sie na 10 s i dalej kicha.Jaki mam sobie kupić nowy wentylator do tego procka i jaka ma być (lub jest optymalna) temp. pracy?

DZIĘKI

ja mam chyba 46 czy coś ale mam w płycie jakiś ABS2 cyhyba chroniący przed przegrzaniemi mam 56. Dane te pochodzą z Soltek Hardware Monitor Utilty

Pewno że się da jak włączysz kompa to musi się kręcić. Lub go odłącz i podłącz pod transformator ( tylko nie przesadz z napięciem )

Optymalna to duża ( niby 80st.) ja mam ten sam procesor i mam teraz temperaturę 44st. Miałem problemy ostatnio z nim i mam niedrogi wiatrak, bo ten z boxa trochę się nie sprawdzał. :smiley:

Jeszcze jedno.Czy możliwe jest że coś mam ze sprzetem padnięte i mi nie włącza wentylatora.Ten wentylator dopiero się włączał po 2 min. jak procek złapał temp. a teraz nawet nie drgnie.

To jaki najlepiej kupić witraczek do tego procka?

Czy zostawić stary radiator? Sorry za takie banalne pytanka ale nie mam pojęć w tych sprawach.

Tak.

To raczej niedziała

Ciche i wydajne!

Zależy to od tego jak wydajsze masz chłodzenie cpu, całej budy, jakie vcore, ile rpm ma wentyl, stan aktualnego użycia procka, czas pracy… :lol:

no problem

A jaką masz temperaturę procesora. Piszesz z tego kompa??

Możliwe! Mogło siąśc gniazdo pin na mobo! Jeśli ten wentyl wpiety jest w mobo i nieposiada czujnika temp. to jest uszkodzony!

szukaj testów

zalezy jaki to radiator, jego stan, czy masz $$ by kupic caly zesawik nowy :? mozesz kupic taki sam wnetyl jak poprzednio, a reszte flotki zainwestowac w chlodzeinie budy lub paste termo.

Nie pisze z tego kompa bo tamten mi się wyłącza jak złapie temp. Z tego co pamiętam to miał chyba 62 st. (ale nie jestem na 100% pewien)

Czy mógłbym prosić o przetłumaczenie tego zdania na język jeszcze prostszy (jeśli się da jeszcze prościej) a najbardziej mnie interesuje VCORE - co to jest?

DZIĘKI wszystkim za rady

Zależy to od tego jak wydajniejsze masz chłodzenie procesora , całełej obudowy komputera, ile obrotów wiatraka, jakie użycie procesora, czas pracy procesora.

Jeżeli nie wiesz jak to sprawdzić to możesz to zrobić np programem Aida 32

:arrow: http://softnews.pl/modules.php?name=New … e&sid=2296

Lub SpeedFan

:arrow: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?d … d=276&t=47

Raczej trochę za mało. Przy takiej temperaturze nie powinien się wyłączać. :smiley:

Ale tojest temp. jak jeszcze śmigał wentylator.

No rozumiem. :smiley:

Nie pozostaje ci nic innego jak zainwestować w chłodzenie, a problem powinien zniknąć. 8)

Lazikar mam jeszcze pytanko. Czy mógłbys mi napisać do czego się odnoszą poszczególne temp. w programiku Speedfan (chodzi mi o Temp1-3)

DZIĘKI

U mnie jest odpowiednio:

:arrow: Procesor

:arrow: Dysk twardy

:arrow: Szafa :smiley:

Dzisiaj włączyłem na chwilke kompa i wiatraczek przez jakieś 30 min śmigał a potem przestał. Więc nie wiem czy to jest wina tego wiatraczka czy jakiś inny problem tu tkwi.

No ciekawe. Wychodzi z tego że wiatraczek jest sprawny. No może po jakimś czasie coś z nim się dzieje i się wyłącza. Jeżeli masz możliwość podłączyć inny to zrób to. :smiley:

najlepiej do tego samego gniazda na płycie :wink:

btw: oliwiłeś ten wiatrak choć raz?