Athlon 3000+-nie moge podkręcić

Mój problem jest taki:Kiedyś w KS Ekspert przeczytałem że Athlona 3000+ można podkręcić do 2.8(standardowo1.8)No i ja wchodze do biosu podkręcam załóżmy z 200 na 250 FSB i w windowsie pokazuje mi nadal zegar 1.8.Mam płyte Asus A8V deluxe.

Pomóżcie

Może lepiej sam nic nie podkręcaj ? Albo poczytaj dużo o podkręcaniu?

a zapisujesz ustawieniach jak wychodzisz z biosa??

Nie jestem taki głupi żeby nie zapisać…

Troche właśnie czytałem,i starczy mi to…Więc jak>>>??

no a jak wejdziesz w biosa to jest ustawione tak jak przestawiłes czy nadal jest na 200, bo jesli nie to bateria nie trzyma napięcia.

No właśnie jest nadal 250…I nie wiem o co chodzi

hmmm to bardzo dziwne…nie spotkałem się z takim czymś jeszcze. no a w jakiś programach typu everest jak pokazuje??

w evereście nadal 200

to masz jakis problem z przesyłaniem danych z biosa do systemu. jesli masz duzo czasu to przeinstaluj system i sprawdz czy bedzie juz ok.

Reinstalka systemu nic nie daje:(

A z jakiej serji jest procesor, bo podobno jak ze złej to nie pokręcisz sobie za dużo, co zależy też od płyty głównej i od chłodzenia. :lol:

Pozdrawiam - Doniu Joł

mnożnik HTT na x1

FSB zwiększ na poczatek o 10 ;]

Chcę powiedzieć że mam dokładnie ten sam procesor (Athlon 3000+ i standardowo 1.8 na zegarze) i mam ten sam problem. Próbowałem już wszystkiego żeby podkręcić procka (włącznie ze zwiększeniem napięcia)

Skończyło się to na restartowaniu BIOS-u.

Jeśli ktoś wpadnie na to jak podkręcić tego procka i to napisze - byłbym bardzo wdzięczny :slight_smile:

http://www.dzikie.net/index.php?art=faq_oc_a64

Może poprostu tego procka nie da się kręcic albo jest juz podkrecony tylko nie pokazuje. Najwazniejsze zeby był wydajny :slight_smile:

To dlaczego wszystko mam na minimum, albo “AUTO”

To nic mi nie da, bo niektórych z tych rzeczy o jakich tam piszą ja nie posiadam (a trochę się na tym znam 8) )

Złączono Posta : 05.12.2006 (Wto) 16:15

Tylko że wszystko mam na minimum albo “AUTO”

To już jest bardziej prawdopodobne

To mi nic nie da, bo niektóre rzeczy o których tam piszą są albo zablokowane, albo ich nie posiadam(chyba że istnieją pod inną nazwą - choć wątpię bo trochę się na tym znam 8) )

Jak są zablokowane to je trzeba odbloikowąc wybierając najczęściej zaawansowany tryb. Posiadasz odpowiednio dużo do podkrecenia.

Ustaw mnożnik HTT x1

Dzielnik pamięci na max.

Mnożnik procka jak najmnijesyz i jedź z szyną FSB do góry o wartość przy której się zatrzymywał.

Jak nic nie da to coś nie tak z płytą. Jak da to coś ogranicza Cię (najprawdopoobniej pamięci, lub HTT). Podnosisz poklei mnożniki i sprawdzasz co Cię ograniczało.