Athlon 64 3000+ O/C

Witam! Mam pytanie. Jak SKUTECZNIE podkręcić procesor AMD Athlon64 1.8GHz 3000+? Nie odsyłajcie mnie do google, wszystkie poradniki jakie przejrzałem są pod socket 754 albo 939 a ja potrzebuję pod AM2 :confused: Oto dokładniejsze informacje:

AMD Athlon64 Codename Orleans 1.8 GHz 3000+

Gigabyte GA-M55S-S3

2x GoodRAM 1GB 400 MHz

1x elixir 512MB 333 MHz

Zasilacz IBOX 350W (podobno bomba :D)

Więc odradzam OC.

zasilacz masz koksmiczny na dodatek ,do wymiany,pamięć ram elixira do śmieci ,tracisz tryb dual channel ,czyli ta kość tylko szkodzi i nie pomoże w oc ,za jakieś 150 zł można kupić dobry zasilacz ,nawet mniej :stuck_out_tongue:

Co ma tryb działania pamięci do potencjału OC? - nic.

tryb dual channel nic,ale dupna kość pamięci już ma ;),poprostu doradziłem tak nie bacząc na temat postu

A poradzicie coś jeśli chodzi o wymianę części kompa? Myślałem nad Core i5 750 i Radeonem HD5770

oczywiście :stuck_out_tongue: ,podaj ile chcesz wydać na zestaw?

No nie wiem :smiley: Do 3000 o! :smiley: Ten za tyle samo miałem więc… :slight_smile:

1 x PowerColor Radeon

HD5850 1024MB

DDR5 /256bit/

2xDVI/HDMI/DP

1 x LG GH22NS50 SATA

SecurDisc (black)

1 x Antec Gamer Two

Hundred (bez

zasilacza)

1 x bequiet! PurePower

L7 530W

1 x Samsung 500GB

7200rpm 16MB

cache SATA-II F3

1 x AsRock

M3A785GMH/128M /

AMD 785G,

DDR3-1600, mATX/

1 x GoodRam 4GB

(2x2GB) 1600MHz

CL9

1 x AMD Phenom II X4

945 /3.0GHz, 2MB L2,

6MB L3, 95W, BOX,

AM3/

3005zł

Co do zestawu w okolicach 3000zł, to propozycja jest następująca:

Płyta Główna: Gigabyte GA-MA785GT-UD3H

Procesor: AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX

Pamięć: OCZ DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1333MHz CL9.0 BOX Gold Edition Low Voltage

Dysk: WD Caviar Black WD6401AALS (640GB, 32MB, SATA/300)

Napęd: Samsung SH-S223C/BEBE czarny OEM

Grafika: Gigabyte Radeon HD 5850 1GB DDR5 PCI-E BOX

Zasilacz: Corsair TX650 650W

Obudowa: W przyszłości :slight_smile:

Cena: 2999zł

http://www.agito.pl

co do zestawu wyżej :slight_smile: ,brak obudowy,po co aż taki zasilacz,po co aż takie pamięci ,mała róźnica względem goodram,na dodatek tylko 1333,płyta droższa ,oferująca to samo,co podana przeze mnie,a as rock robi płyty ostatnio dobre.proc ,beznsens ,przepłacanie za kilka mhz ,twój zestaw chyba nie był przemyślany,bez obrazy :wink:

Co do płyty głównej, jeżeli porównujesz płyty głównej AsRocka do płyt Gigabyte to pokazuje to że masz wiedzę raczej czysto teoretyczną. Może AsRock współpracuje z Asusem, ale to jeszcze nic nie znaczy. Co z tego że to AsRock ? otóż płyty AsRocka maja tańsze podzespoły, gorsze wsparcie, " nie równą " jakość. Tylko błagam, nie próbuj udowadniać mi na siłę że to świetne płyty i wręcz szalonych możliwościach i do tego w świetnej cenie. Są tanie aby były konkurencyjne, są też dobajerowane i odblokowane. Bywają też stabilne. Różnica między GoodRamem a OCZ jest taka, że OCZ puszcza ciągle dobre pamięci a GoodRam ostatnimi miesiącami puszcza straszną chałę. Skąd wiem ? otóż leży mi jeszcze około 20 spalonych pamięci GoodRama z ostatnich kilku miesięcy, gwarancji nie przyjęli ponieważ były źle użytkowane. No przecież że źle, w końcu kto mądry kupuje pamięć po to aby ją używać :slight_smile: Jeżeli widzisz w zwykłym użytkowaniu różnicę między 1600mhz a 1333mhz w pamięciach to uwierz mi, jesteś niezły ! Różnica między DDR2 a DDR3 jest niełatwa do wyłapania a Ty mówisz o takich różnicach. Po co aż taki zasilacz ? Do późniejszej rozbudowy. Co do procesora, kwestia gustu, niektórzy nie trawią OC i nie chcą się w to bawić. Co do przemyślenia mojego zestawu, nie siedziałem nad nim godziny, ale coś tam mózgownicą ruszyłem. Aha, co do Twojego dysku, Samsung robi zauważalnie gorsze dyski od WD, chociażby tym że częściej odmawiają posłuszeństwa.

Pozdrawiam.

P.S Pewnie że bez obrazy, przecież mnie nie obrażałeś ani nic z tych rzeczy, zwykła wymiana zdań - po to jest forum :slight_smile:

To ja teraz powiem,wiedze mam nie tylko z czytań np: (jak np 30 procent na tym forum). Do rzeczy,AS ROCK nie jest pionierem płyt głównych,fakt,do Gigabyte,Msi,Evga,Asus się nie umywa,fakt,nie lubię za bardzo AS Rock,ale ostatnio coś u nich dygneło,płyty są stabilne,nie tak egzotyczne(super wejścia itp) ,ludzie używający je i chwalą,sam miałem z nowymi ich płytami do czynienia,jestem pod wrażeniem i niedowieżaniem.Pamięci no cuź,zgodze się Goodram robi fatalne pamięci pod (DDR,DDR2) ,ale pod DDR3 już robią dobre ,wprowadzili sporo zmian i widać efekty są.Szybkości pamięci ,prawda nie odczuje się róźnicy ale szybsze to szybsze ,zasilacz dałeś jednak za mocny ,a co do dysku ,to padł mi niedawno Samsung F3 i zmieniłem na WD z serii blue,LOL ,to tyle.

gural777 , Twój post jest kompletnie nieczytelny. Popraw wszystkie błędy.

slawex1983,dziękuje dobry człowieku ,troche się zapomniałem:P ,już jest czytelniej.

Oj sory ale nie AMD :confused: Dobrego Intela poproszę z nowych serii :smiley: Wszelkie nagrywarki zostawiam nie potrzebuję nowych. Obudowa tak samo. Same podstawowe czyli płyta (jestem wierny Gigabytowi ^^), karta, procesor i “ramowska”. A dysk nie większy niż 320 GB :smiley: Mój zestaw wstępny z Komputronika:

Intel Core i5 750

Radeon HD5770

Gigabyte GA-P55-UD3L

Na ramowską się nie zdecydowałem

Jakiś bequiet! 500W

Ok. 2379 coś w tym stylu ^^

szkoda że na początku nie wspomniałeś ,że brak obudowy,nagrywarki,trudno ,a co do sklepu polecam www.esc.pl, jest tańszy od komputronika

Dzięki za pomoc :slight_smile: Ale mam problem w wybraniem RAMu do tego zestawu. Już zdecydowałem, że dwie kości po 2GB (tryb dual ^^) ale nie wiem jakie konkretnie wziąć. Pomożecie? :smiley: Już na wstępie mówię, że będzie OC.

aha ,tutaj masz dobre pamięci do OC,mam takie sam i już ze dwa zestawy złożyłem dla kumpli,godne polecenia, www.esc.pl/product_info.php?manufacture … s_id=22446 a jeśli nie w tym sklepie to masz ich nazwe:Corsair 4GB (2x2GB)

1600MHz CL9 XMS3

Dzięki jeszcze raz wielkie za pomoc :slight_smile: Temat można uznać za wyczerpany :smiley: