Athlon 64 AM2 3000 czy 3500?

(.::DOOMINIQS::.) #1

Jutro kupuję nowy komputer i nie wiem który z tych procesorów wybrać :? 3000 podobno kreci się idealnie nawet do 2900 MHz. Ale przecież 3500 też powinien się tak kręcić. Czy jest ktoś na forum kto ma któryś z tych procków? Jeśli tak to jak się kręcą? Przed chwilą gadałem z gościem który ma 3500 i DFI Infinity (też ją kupuje) i maxymalnie wyciągął 2600MHz.

Może lepiej wziąść 3000 zaoszczędzić 40zł poczekać i dokupić do niego Arctic Cooling Freezer 64 Pro i podkręcic do 3800?

P.S. Dodam, że w zestawi będą pamięci OCZ Platinum 2x512 800MHz

(Chris952) #2

Hmm.. :slight_smile: Ja wybrałbym jednak wersję 2. Czyli Athlon 64 AM2 3000 + Arctic Cooling Freezer 64 Pro. Athlonki słyną z tego, że mają dosyć duże możliwości podkręcania, bez znacznego wzrostu temperatury. A jesli dokupisz jeszcze wentylatorek wymieniony wyżej.. efekty gwarantowane :slight_smile: Powodzenia. :mrgreen:

(McDracullo) #3

Podkręcisz je mniej-więcej tak samo. Tzn. jeden na 2900 i drugi na 2900...

Zdecydowanie lepie. Do 2800 a może więcej... :wink:

Ile kasy masz na ten sprzęt i co za konfiiguracje wymyśliłeś?

(system) #4

ten 3500 to tak jakby ten 3000 podkręcony fabrycznie , więc nie podkręcisz go tyle ile ten 3000.

i to chyba będzie lepsze wyjście , warto dla tego chłodzonka chociażby.

(Shalka) #5

To wszystko zależy indywidualnie od procesora, każdy kręci się inaczej.

Przykładowo kumpel ze studiów ma tego AMD Athlon64 3000+ i max wyciągnął z niego 2500 MHz.

(.::DOOMINIQS::.) #6

ok 1600zł

Athlon 64 AM2 3000+(?)

DFI Infinity ultra NF2

OCZ 2x512mb 800MHz

Galaxy 7600GS 256mb 128bit DDR3 Zalman

(McDracullo) #7

OK

chyba nF4 :stuck_out_tongue: albo ABIT KN9

Albo GoodRAM Pro 800, albo Vitesty na micronach D9

Palit 7600GS DDR3, albo x1650XT, albo + kilka zł i 7900GS Galaxy.

(.::DOOMINIQS::.) #8

Sorki mój błąd

Dlaczego? Wszyscy mówil że OCZ to elita i w oglóle lepszych nie ma. Zresztą nie ma GoodRam'ów w sklepie w którym kupuję http://www.pcprojekt.pl

Nie to wejście --> CrossFire :confused:

Nie stać mnie, zresztą i tak za rok trzeba będzie wyminić na kartę z DX 10

(McDracullo) #9

Tak, elita ale chcesz kręcić go aż tak ekstremalnie? Faktyczeni są dobre, ale w tym segmencie cenowym jaki masz wziąłbym co innego :stuck_out_tongue:

Jakie wejście? Przecież jest na PCI-e, a CrossFirce to tylko gdybyś chciał połączyć karty.

(.::DOOMINIQS::.) #10

Aha czyli podepnę Radka do Mojej DFI?! Cholera teraz juz nie wiem co wybrać Galaxy po podkreceniu dorównuje radkowi, niekiedy nawet przewyższa. A radek ma zerowe mozliwości O/C. No i gry w większości GF jest lepszy.

Złączono Posty : 17.01.2007 (Sro) 0:11

To jakie pamieci byś polecił? proszę o konkretny link.

(McDracullo) #11

Radek też się troche kręci.

Rożnica między 7600GT a x165oXT jest niedzuą, a tyle mniej wiecej osiąga 7600GS

Jak już GS to od Palita.

Złączono Posty : 17.01.2007 (Sro) 0:23

http://www.allegro.pl/item155459093_goo ... iecz_.html

vitestów znaleźć nie mogę.

(.::DOOMINIQS::.) #12

Wiele osób polecało mi Galaxy 7600GS i raczej przy tym zostanę. Bo jak patrzę na testy z tąd:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2392

To GF wydają się lepsze.

(McDracullo) #13

W wielu przypadkach są to granice błędu pomiarowego. Jeśli już GF to od Palita. Cena niższa możliwości porównywalne.

(Wigrus1) #14

w morele są :stuck_out_tongue:

Pocisne trochę z nimi w następny weekend, niech się trochę oswoje ze sprzętem, coś mi się zdaje, że na elpidach będą :frowning:

Złączono Posty : 17.01.2007 (Sro) 10:10

a co do tematu :stuck_out_tongue: to wziąłbym 3000+

sam myślałem nad tym kłopotem i zamówiłem 3000+

chyba jednak nie...

(Jinx83) #15

Ja bym wziął tak:

1) 3000+ i fryzjera 64 - napewno będzie ciszej i o/c dobre

2) x1650xt w cenie do 520 zł

albo jak bardzo chcesz GF tak jak radzi McDracullo

zaoszczędzisz sporo a po o/c będzie ładnie smigał - sam wybrałem taką opcje :stuck_out_tongue:

(.::DOOMINIQS::.) #16

W jakim sensie nie? 3500 podkręce wyżej czy 3000?

(McDracullo) #17

Jak są oparte o ten sam rdzeń, i są z tego samego tygodnia itp. to powinny się podkręcić podobnie. Oczywiście pamiętamy, że każdy egzemplarz kręci się podobnie.

(Jinx83) #18

jeżeli będziesz miał na 3500+ BOXowe chłodzenie to 'dobrego' rezultatu się nie spodziewaj... pod podniesieniu napięcia temperatura rdzenia będzie niewspółmiernie rosła do 3000+ z Arctic Cooling Freezer 64 Pro.

Proc Ci sie zagrzeje i koniec o/c a na dobrym chłodzeniu pociągniesz 3000+ dalej - takie jest moje zdanie.

Pamietaj że BOXik to niezbyt duży radiator + mały i szybki wiatraczek (dosyć głośny) a AC 64 to inna bajka... :lol:

To jakby porównywać Fiata 126p do Poloneza Caro 1,6i :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #19

Wziąłbym malucha. Silnik kosztuje z 5 dych (Cąły! :stuck_out_tongue: ) no i Polonez pali więcej ode mnie :stuck_out_tongue:

Bierz 3000+ i freezera :smiley:

(Jinx83) #20

Miałem podobny dylemat jak brałem kompa dla brata:

3800+ albo 3000+ i freezer

wziąłem bramke nr 2 :wink:

Podczas normalnej pracy freezer jest cichutki jak odpala się CoD2 to pracuje na wysokich obrotach i jest 'dość' głośny - jednak nie ma to absolutnie wtedy żadnego znaczenia gdyż: odgłosy walki zagłuszaja go ogromnie :stuck_out_tongue: