Athlon 64 i vista x64(wolno) i x86(szybko) ABSURD!

(Quater) #1

mam procesor Athlon 63 3000+ 512 ddr 400mhz, jeden dysk sata a drugi ata.

a wiec zainstalowalem sobie na poczatek Viste Ultimate x32 na dysk ata 200gb. i wszystko chodzi ladnie a nawet bardzo ladnie! nie ma zadnych problemow z systemem.

po jakims czasie postanowilem zainstalowac Viste Ultimate w wersji x64 na dysk sata 200gb... myslalem ze bedzie jeszcze szybciej ale sie przejechalem!

komputer z procesorem athlon 64 i windowsem vista ultimate x64 chodzi DUZO wolniej niz ultimate x86 (32 bit) !!

zainstalowalem sterowniki od grafiki i muzyki.

moze ktos wie dlaczego tak jest?? ponoc mialo byc szybciej z 64bitami...

a moze powinienem tego windowsa x64 zainstatlowac na dysk ata?

(Mariuk) #2

Poczekaj az Vista zgra się z kompem na owym dysku SATA i powinna śmigać lepiej, żadna VISTA odrazu super nie śmiga, jedna niby szybciej inna nie, ale po kilku dniach jak system zgra się, śmiga i to superancko.

(Quater) #3

wiesz, nie moge sie zgodzic z tym ze zadna wersja Visty nie smiga odrazu.

wlasnie dzialan na Viscie Ultimate 32bit i ona smiga od samego poczatku!

jestem w trybie Aero i wszystko chodzi naprawde bardzo szybko...

no ale pojde za Twoja rada i pomecze sie jeszcze z wersja 64 bit...

(Kriss Hietala) #4

To wina athlona. struktura tego procesora mimo iz 64bitowa to jakos w pelni sobie radzi z 32bitowymi informacjami :wink: Moj Intel Core 2 duo chodzi duzo lepiej na 64bitowej viscie niz na 32bitowej ale sie na razie pomecze, bo nie ma tpsa sterow x64 do modemu dla visty :confused: ale jak tylko sie pojawia to 100% reinstall :smiley:

(Jarek Maj) #5

MAM Althona 64 3500+ i mam sytułacje taką samą jak ty

Vista 64 bitowa ocznia mój procek na 4,1 a 32 bitowa 4,2

chyba bede musił wrócić do visty 32

(system) #6

INTEL PENTIUM GÓRĄ !!

(Jarek Maj) #7

A powiedz djrupin czy w Vista 64 bitowa ocenia wyżej twój procek ??

(Tomas Bw) #8

moze waszym problem jest to ze macie procesor jedno rdzeniowy ciekawe czy na athloniex2 bedzie dobrze wie ktos moze??

(Jarek Maj) #9

Może i w tym problem ale To jest naprawdę Absurd żeby althon 64 chodził wolniej :dokitu: w systemie x64 mam nadzieje że to tylko jakiś błąd w sterownikach i zostanie on poprawiony 8)

(Kriss Hietala) #10

mi ocenia system x86 i x64 z niewielka roznica (5.2 i 5.3)

A na 64bitach chodzi znacznie lepiej, a gry to juz nie wspomne :wink: Wygodnie i bez zadnych zawiech ani strat wydajnosci. VIsta x64 rulezz :wink:

(Tomas Bw) #11

mowicie ze vista x64 chodzi szybcie od visty x86?? fajna sprawa ale jak to sie ma ze sterownikami sa do wszystkiego nawet do modemu neostrady bo nie chce miec problemow z vista x64 i czy gry 32 bitowe dzialaja normalnie czy musza miec jakies patche??

(Kriss Hietala) #12

ze sterami sa problemy, ale jak sa oficjalne do x86 to do x64 tez sa, do neo juz tez sa do modemu sagem fast 800 i speedtouch.

ALe zapewne niedlugo bedzie niezwykle boom na aplikacje 64bitowe i 64bitowe systemy :wink:

(Tomas Bw) #13

co masz na mysli??

(Jarek Maj) #14

Mi chodzi wolniej co jest bardzo dziwne a z grami to róznie

(Tomas Bw) #15

a jest ktos wogole z athlonem 64 lub x2 ktoremu vista x64 chodzi dobrze a moze i lepiej nic x86

(Jarek Maj) #16

Podaj swoja konfiguracje !!

(Kriss Hietala) #17

Mam na mysli to ze teraz coraz wiecej jest procesorow 64bitowych i systemy juz takze stroja sie w 64bity, tak wiec przesiadka z 32 bitow na 64bity tez powinna niedlugo nas czekac...podejrzewam, ze najpozniej do konca roku powinien nastapic masowy wysyp aplikacji 64bitowych, ale jak wiadomo, sa to tylko przypuszczenia :wink: