Athlon 64 i vista x64(wolno) i x86(szybko) ABSURD!

mam procesor Athlon 63 3000+ 512 ddr 400mhz, jeden dysk sata a drugi ata.

a wiec zainstalowalem sobie na poczatek Viste Ultimate x32 na dysk ata 200gb. i wszystko chodzi ladnie a nawet bardzo ladnie! nie ma zadnych problemow z systemem.

po jakims czasie postanowilem zainstalowac Viste Ultimate w wersji x64 na dysk sata 200gb… myslalem ze bedzie jeszcze szybciej ale sie przejechalem!

komputer z procesorem athlon 64 i windowsem vista ultimate x64 chodzi DUZO wolniej niz ultimate x86 (32 bit) !!

zainstalowalem sterowniki od grafiki i muzyki.

moze ktos wie dlaczego tak jest?? ponoc mialo byc szybciej z 64bitami…

a moze powinienem tego windowsa x64 zainstatlowac na dysk ata?

Poczekaj az Vista zgra się z kompem na owym dysku SATA i powinna śmigać lepiej, żadna VISTA odrazu super nie śmiga, jedna niby szybciej inna nie, ale po kilku dniach jak system zgra się, śmiga i to superancko.

wiesz, nie moge sie zgodzic z tym ze zadna wersja Visty nie smiga odrazu.

wlasnie dzialan na Viscie Ultimate 32bit i ona smiga od samego poczatku!

jestem w trybie Aero i wszystko chodzi naprawde bardzo szybko…

no ale pojde za Twoja rada i pomecze sie jeszcze z wersja 64 bit…

To wina athlona. struktura tego procesora mimo iz 64bitowa to jakos w pelni sobie radzi z 32bitowymi informacjami :wink: Moj Intel Core 2 duo chodzi duzo lepiej na 64bitowej viscie niz na 32bitowej ale sie na razie pomecze, bo nie ma tpsa sterow x64 do modemu dla visty :confused: ale jak tylko sie pojawia to 100% reinstall :smiley:

MAM Althona 64 3500+ i mam sytułacje taką samą jak ty

Vista 64 bitowa ocznia mój procek na 4,1 a 32 bitowa 4,2

chyba bede musił wrócić do visty 32

INTEL PENTIUM GÓRĄ !!

A powiedz djrupin czy w Vista 64 bitowa ocenia wyżej twój procek ??

moze waszym problem jest to ze macie procesor jedno rdzeniowy ciekawe czy na athloniex2 bedzie dobrze wie ktos moze??

Może i w tym problem ale To jest naprawdę Absurd żeby althon 64 chodził wolniej :dokitu: w systemie x64 mam nadzieje że to tylko jakiś błąd w sterownikach i zostanie on poprawiony 8)

mi ocenia system x86 i x64 z niewielka roznica (5.2 i 5.3)

A na 64bitach chodzi znacznie lepiej, a gry to juz nie wspomne :wink: Wygodnie i bez zadnych zawiech ani strat wydajnosci. VIsta x64 rulezz :wink:

mowicie ze vista x64 chodzi szybcie od visty x86?? fajna sprawa ale jak to sie ma ze sterownikami sa do wszystkiego nawet do modemu neostrady bo nie chce miec problemow z vista x64 i czy gry 32 bitowe dzialaja normalnie czy musza miec jakies patche??

ze sterami sa problemy, ale jak sa oficjalne do x86 to do x64 tez sa, do neo juz tez sa do modemu sagem fast 800 i speedtouch.

ALe zapewne niedlugo bedzie niezwykle boom na aplikacje 64bitowe i 64bitowe systemy :wink:

co masz na mysli??

Mi chodzi wolniej co jest bardzo dziwne a z grami to róznie

a jest ktos wogole z athlonem 64 lub x2 ktoremu vista x64 chodzi dobrze a moze i lepiej nic x86

Podaj swoja konfiguracje !!

Mam na mysli to ze teraz coraz wiecej jest procesorow 64bitowych i systemy juz takze stroja sie w 64bity, tak wiec przesiadka z 32 bitow na 64bity tez powinna niedlugo nas czekac…podejrzewam, ze najpozniej do konca roku powinien nastapic masowy wysyp aplikacji 64bitowych, ale jak wiadomo, sa to tylko przypuszczenia :wink: