Athlon 64 X2 3600+,2.0GHz podniosłem na 2.4GHz i koniec, mat

Witam tak jak w temacie chialbym podniesc proca itp udalo mi sie na 2.5ghz ale sypał blue screenami, Prosze o pomoc znajacych sie usherow. Kilka inforamcij :stuck_out_tongue: Pozdrawiam 4all

WINDA:

Obrazek.jpg

Jeżeli faktycznie dałeś 1,75V na procesor to zmniejsz je natychmiast. Spróbuj zmienić DRAM Clock na DDR2 667, bo możliwe, że pamięci Cię ograniczają.

ile zmiejszyc?

zmienie pamiec

proca daj +0.5v (do standardowego) a nie 1.75v :stuck_out_tongue:

i będzie szedł dalej… (tzn. powinien)

na pamięciach daj 2.1v…

i sprawdź czy da się obniżyć HT… jeśli tak to daj o 200mhz mniej… (standard to chyba 1000MHz)

Chyba nie rozumiem wypowiedzi… Jak doda 0,5V do standardowego napięcia to mu właśnie wyjdzie 1,75V :stuck_out_tongue:

Próbuj jak najniższe napięcie na którym procesor będzie chodzić stabilnie bo nawet 1,5V to dosyć dużo jak na Windsora.

Do tego podaj temperatury w stresie a nie w spoczynku. Obciążaj kompa Orthosem (test Small FFTs) puść go na kilka godzin jeżeli chcesz wiedzieć czy system jest stabilny.

Mnożnik HT ustaw jak narazie na x4 bo w tej chwili masz x5

przepraszam pomyla napiecie na procu mam teraz 1.275

ht mam ustione na 3 teraz i max fsb 250 wyciaga , wyzej nie wstaje

pamiec dalem na 677

Jakie temperatury w stresie, chłodzenie boxowe czy zmieniane?

chlodzenie box

temp max 48stopni przy kozystaniu z orthos bac prime 95

teraz

sytuacja ma sie tak

uzyskalem 2.7GHz przy takich ustawieniach

fsb-271

vcore-1.4

ht-x3

ht width mialem do wyburu 16/16 i 8/8 dalem 8/8

nap pamieci 2.1

677MHz

cl-5-5-5-15

trfc-195ns

mnoznik x10 bo tyle mam orginalnie

i pytanie co teraz mam dalej ponosic nap i fsb?

czy z pamieciam cos zmienic ?

Daj 533

ok ale czy ie bede mial wtedy gorszej pamieci?

po 25 min w orthos pros osiagnol 58stopni i wyskoczyl blad w programie ?

czyli nie osiagne nawet 2.7 stabilnego ?

58 stopni to nie taka wielka temperatura. Podbij minimalnie, najmniej jak się da napięcie procesora i sprawdź czy dalej wywala błąd.

Według szybkich obliczeń, twój Ram osiąga w tej chwili ~900MHz dlatego:

przy tym 2,7GHz wyskakiwal bluescreean zrzucanie pamieci wirtualnej itp

moze ma to zwiazek z tym ze mma 3Gb pamieci , 2x1gb geil nap v2.2 800 cl 4-4… i 2x512 to samo tyle ze v1.8 i cl 5-5…

nap zminilem na 1.45 ,htransporta 1.25 mam i test w orthos mam 65-69stopni i juz blescrenna nie ma ale blad i pika po ok 15min

Proponuję obniżyć takty do wartości przy których temperatura procesora będzie wynosiła w stresie max ~60*C. Jeżeli liczysz na więcej pomyśl o lepszym coolerku chociaż nie możesz z drugiej strony liczyć na jakieś rewelacyjne efekty. Procesory AMD nie są aż tak podatne na OC jak te od Intela. Przy tym chłodzeniu i ramach raczej nie osiągniesz więcej.

Przy OC kiepskim pomysłem jest wrzucanie 2 różnych typów kości, ponieważ przy wyższych taktach zachowują się one inaczej, a timingów i napięć niestety osobno nie ustawisz.

Trzeba jeszcze zwracać uwagę na temperaturę Chipsetu płyty głównej co WIELU początkujących zapomina .

źle to napisałem #-o

miało być 0.05 :stuck_out_tongue: ale dobra :stuck_out_tongue:

wywal z kompa 2x512 bo one cię blokują :wink: i nic nie dają (nawet jak masz viste)

po wyciagnieciu makieci 2x 512 nic to nie daje wzgledem stapilnosci jdyna zaleta to fakt, ze potrzebuje mniejszego nabiecia zeby wyjsc na wiekrzy fsb np.2.7Ghz , wlozylem pamiec i zeby stabilnie pracowal na 2.7 Ghz potrzebuje nap. v1.5 temp dochodzi do 68stopni , 2.6Ghz pracuje stabilnie przy v1.35temp. max 60 stopni i teraz nie wiem czy zostac na 2.6 ? wszystko na radiator boxowym 1700obr.

mam ustione tak:

2.6ghz

fsb-260

vcore-1.35

ht-x3

ht width 8/8

nap pamieci 2.1

533MHz

cl-5-5-5-15-2t

trfc-195ns

mnoznik x10

zostawic proca czy jakies propozycje i jak pamiec podkrecic?

Zostań przy 2.6GHz, jak chcesz wyżej kręcić to zmień chłodzenie.

ok zostane ale co teraz z pamiecia bo oile sie nie myle to przez te zabiegi stracila ona swoja moc tak?

obnizenie z 800mhz na 533 itp?

to nie lepiej bylo miec 2.4 ghz proca i pamiec orginalnie na 800 itp ?

Obecnie ramy nie mają 533MHz tylko więcej, kręcąc procka kręcisz automatycznie pamięć, pamięć została podkręcona od wartości 533MHz, powiem Ci że nie ma widocznej różnicy w wydajności między 800MHz a 667MHa czy nawet 533MHz.

![Bez tytu u.jpg](http://funkyimg.com/u2/149/855/Bez tytu u.jpg)