Athlon 64 X2 3600+,2.0GHz podniosłem na 2.4GHz i koniec, mat

(Slavi19) #1

Witam tak jak w temacie chialbym podniesc proca itp udalo mi sie na 2.5ghz ale sypał blue screenami, Prosze o pomoc znajacych sie usherow. Kilka inforamcij :stuck_out_tongue: Pozdrawiam 4all

WINDA:

Obrazek.jpg

(Michalheo) #2

Jeżeli faktycznie dałeś 1,75V na procesor to zmniejsz je natychmiast. Spróbuj zmienić DRAM Clock na DDR2 667, bo możliwe, że pamięci Cię ograniczają.

(Slavi19) #3

ile zmiejszyc?

zmienie pamiec

(klopas) #4

proca daj +0.5v (do standardowego) a nie 1.75v :stuck_out_tongue:

i będzie szedł dalej... (tzn. powinien)

na pamięciach daj 2.1v...

i sprawdź czy da się obniżyć HT... jeśli tak to daj o 200mhz mniej... (standard to chyba 1000MHz)

(Michalheo) #5

Chyba nie rozumiem wypowiedzi.. Jak doda 0,5V do standardowego napięcia to mu właśnie wyjdzie 1,75V :stuck_out_tongue:

Próbuj jak najniższe napięcie na którym procesor będzie chodzić stabilnie bo nawet 1,5V to dosyć dużo jak na Windsora.

Do tego podaj temperatury w stresie a nie w spoczynku. Obciążaj kompa Orthosem (test Small FFTs) puść go na kilka godzin jeżeli chcesz wiedzieć czy system jest stabilny.

Mnożnik HT ustaw jak narazie na x4 bo w tej chwili masz x5

(Slavi19) #6

przepraszam pomyla napiecie na procu mam teraz 1.275

ht mam ustione na 3 teraz i max fsb 250 wyciaga , wyzej nie wstaje

pamiec dalem na 677

(Michalheo) #7

Jakie temperatury w stresie, chłodzenie boxowe czy zmieniane?

(Slavi19) #8

chlodzenie box

temp max 48stopni przy kozystaniu z orthos bac prime 95

teraz

sytuacja ma sie tak

uzyskalem 2.7GHz przy takich ustawieniach

fsb-271

vcore-1.4

ht-x3

ht width mialem do wyburu 16/16 i 8/8 dalem 8/8

nap pamieci 2.1

677MHz

cl-5-5-5-15

trfc-195ns

mnoznik x10 bo tyle mam orginalnie

i pytanie co teraz mam dalej ponosic nap i fsb?

czy z pamieciam cos zmienic ?

(Emilmlo) #9

Daj 533

(Slavi19) #10

ok ale czy ie bede mial wtedy gorszej pamieci?

po 25 min w orthos pros osiagnol 58stopni i wyskoczyl blad w programie ?

czyli nie osiagne nawet 2.7 stabilnego ?

(Michalheo) #11

58 stopni to nie taka wielka temperatura. Podbij minimalnie, najmniej jak się da napięcie procesora i sprawdź czy dalej wywala błąd.

Według szybkich obliczeń, twój Ram osiąga w tej chwili ~900MHz dlatego:

(Slavi19) #12

przy tym 2,7GHz wyskakiwal bluescreean zrzucanie pamieci wirtualnej itp

moze ma to zwiazek z tym ze mma 3Gb pamieci , 2x1gb geil nap v2.2 800 cl 4-4.. i 2x512 to samo tyle ze v1.8 i cl 5-5...

nap zminilem na 1.45 ,htransporta 1.25 mam i test w orthos mam 65-69stopni i juz blescrenna nie ma ale blad i pika po ok 15min

(Michalheo) #13

Proponuję obniżyć takty do wartości przy których temperatura procesora będzie wynosiła w stresie max ~60*C. Jeżeli liczysz na więcej pomyśl o lepszym coolerku chociaż nie możesz z drugiej strony liczyć na jakieś rewelacyjne efekty. Procesory AMD nie są aż tak podatne na OC jak te od Intela. Przy tym chłodzeniu i ramach raczej nie osiągniesz więcej.

Przy OC kiepskim pomysłem jest wrzucanie 2 różnych typów kości, ponieważ przy wyższych taktach zachowują się one inaczej, a timingów i napięć niestety osobno nie ustawisz.

(Mateusz Golebiowski) #14

Trzeba jeszcze zwracać uwagę na temperaturę Chipsetu płyty głównej co WIELU początkujących zapomina .

(klopas) #15

źle to napisałem #-o

miało być 0.05 :stuck_out_tongue: ale dobra :stuck_out_tongue:

wywal z kompa 2x512 bo one cię blokują :wink: i nic nie dają (nawet jak masz viste)

(Slavi19) #16

po wyciagnieciu makieci 2x 512 nic to nie daje wzgledem stapilnosci jdyna zaleta to fakt, ze potrzebuje mniejszego nabiecia zeby wyjsc na wiekrzy fsb np.2.7Ghz , wlozylem pamiec i zeby stabilnie pracowal na 2.7 Ghz potrzebuje nap. v1.5 temp dochodzi do 68stopni , 2.6Ghz pracuje stabilnie przy v1.35temp. max 60 stopni i teraz nie wiem czy zostac na 2.6 ? wszystko na radiator boxowym 1700obr.

mam ustione tak:

2.6ghz

fsb-260

vcore-1.35

ht-x3

ht width 8/8

nap pamieci 2.1

533MHz

cl-5-5-5-15-2t

trfc-195ns

mnoznik x10

zostawic proca czy jakies propozycje i jak pamiec podkrecic?

(Emilmlo) #17

Zostań przy 2.6GHz, jak chcesz wyżej kręcić to zmień chłodzenie.

(Slavi19) #18

ok zostane ale co teraz z pamiecia bo oile sie nie myle to przez te zabiegi stracila ona swoja moc tak?

obnizenie z 800mhz na 533 itp?

to nie lepiej bylo miec 2.4 ghz proca i pamiec orginalnie na 800 itp ?

(Emilmlo) #19

Obecnie ramy nie mają 533MHz tylko więcej, kręcąc procka kręcisz automatycznie pamięć, pamięć została podkręcona od wartości 533MHz, powiem Ci że nie ma widocznej różnicy w wydajności między 800MHz a 667MHa czy nawet 533MHz.

(Slavi19) #20

Bez __tytu__ u.jpg