Athlon 64 X2 czy Pentium Dual core

Witam co bardziej opłaca sie brac i jakie sa różnice

Zależy od modelu Pentiumy są słabe choćc dobrze się kręcą jeśli już to cre2duo inaczej polecam athlona.

Mam Athlona X2 6000+ świetnie działa, bez kręcenia bardzo szybki.

Athlony są tańsze niż pentium.

Polecam

Intel CORE 2 DUO ( E6850 , E 6750 … ), mam obecnie athlona, ale mój przyszły procesor to na pewno Intel C2D E6850

Pentium Dual Core według mnie lepszy od athlona !!

http://www.egielda.com.pl/?str=artid=2906

Zacytuje:“Pentium Dual Core E2140 / E2160 – „Bezkonkurencyjny” gdyż za równowartość 210 – 250 złotych dostajemy procesor o kilka – kilkanaście procent wolniejszy od zdecydowanie droższego Core 2 Duo. Jednocześnie Pentium Dual Core wygrywa z Athlonami 64 X2.” Mowa tu oczywiście jak wygląda sytuacja po podkręceniu :slight_smile:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3333

Po przeczytaniu tego artykułu myślę że nie ma się co zastanawiać.

nie ma czegoś takiego, C2D (Core2 Duo) a Pentium to dwa inne proce.

co brać? Zależy ile masz kasy pod athlona tańsza platforma,

Pentium Dual Core (nie Pentium D) jest wydajniejsze od Athlona X2 zegar w zegar, na dodatek lepiej się kręcą za to płyty główne są droższe jak i same procesory

Athlon może tańszy, ale wiadomo chyba nic co dobre nie jest TANIE !!

skąd takie poglądy? chyba nie pamiętasz co było dawniej Athlony x2 z zegarem 2,4Ghz biły Pentiumy Extreme Edition 4,8Ghz które były 10x droższe i dużo bardziej się grzały. Dopiero C2D zmieniło sytuacje Intela, wcześniejsze proca od czasów PII dostawały po ryju od Athlonów

Athlon x2 starczy każdemu normalnemu użytkownikowi komputera zarówno do gier jak i do wykonywania innych zadań

Nie mówimy tu o przeszłości, teraz Athlon " dostaje po ryju " od Intela .

Zdecydowanie Athlon X2, Pentium Dual Core to najtańsze (najmniej wydajne) procesory Intela. Zostały wydane bo Intel Core 2 Duo jest dużo droższy od Athlona i czasem nie opłaca się płacić 2 lub 3 razy więcej za (czasem) nie wiele większą wydajność. Ogólnie jak wiadomo Pentium-y są słabsze od Athlon-ów, no a tu mamy doczynienia z 2x Pentium vs. 2x Athlon. Pracowałem na Pentium Dual Core i mogę śmiało powiedzieć że Athlon X2 jest dużo lepszy, natomiast jeżeli chciałbyś Intel Core 2 Duo to możesz go wsiąść, chociaż czy jest sens płacić tyle za niego…??

tego się tak nie liczy, poza tym Intel jest wydajniejszy jeśli chodzi o procki 2rdzeniowe

ale nadal wydajniejsze od Athlona x2

jak pisałem zegar w zegar Pentium DC wydajniejszy

Nie powiedziałbym tego. Athlony są tańsze i jeśli dana osoba nie kręci procesora a nie starczy jej na wysoko taktowanego C2D to athlon x2 jest jak znalazł. Na dodatek cała platforma jest tańsza

ATHLON 6400+ DUAL-CORE

Do ilu go można podkręcić?

Niezadużo

Jak chcesz pokręcić to coś z 4x00

Owszem Intel C2D lepiej wypada w testach, jednak Intel Pentium Dual Core no to niestety nadal jest słabszy lub porównywalny z Athlon-em, czy tak trudno to przyswoić? (teraz czekam na ochrzan bo fani Intel-a już się przyzwyczaili do górowania, jednak należy się kierować rozsądkiem a nie marką procesora) No a co do podkręcania Athlon-ów, również nie mam z tym problemów (zawsze słyszę że Athlon-ów się nie kręci). Przykład, mój Sempron 3000+ na s.754 1,8GHz buja się na 2,4GHz idzie go nawet do 2,6GHz podnieść tylko po co tak osprzęt obciążać. Niestety wyżej pamięci nie wytrzymują (DDR 400MHz). Dalej. Athlon 5200+ x2, poszedł na 3,2 GHz bez zająknięcia (wydajność Athlon-a 6400+, jak dobrze pamiętam), przy czym wydajność po OC była odczuwalna i w grach i w 3DMarkach, a procesory działały stabilnie. Na to ile podkręcimy procesor składa sie trochę czynników tj. pamięć, płyta główna, bios, no i dobry zasilacz by się nadał.

Jak chcesz zaoszczędzić i mieć większą wydajnosc w systemach/programach architektury x64 to bierz AMD, Mobo jest tanie i płyty też, najbardziej opłacalnym procesorem jest Athlon 64 4000+ X2.

Ale jeśli zależy Ci na wydajności i nie chcesz dużo wydać to bierz Dual-Cora, procesor jest wydajny, dobrze się kręci, ciul że ma tylko 1MB cecha na wydajności nie traci, ale jest wolniejszy w x64.