Athlon II X3 440 - OC, czy wymiana?

Witam.

Jestem w trakcie modernizowania komputera. Wymieniłem już zasilacz i grafikę, teraz spoglądam na procesor.

Jest to podany w temacie Athlon II taktowany standardowymi 3.0 GHz. W celu podniesienia wydajności zestawu rozważam dwie opcje:

  1. Próba OC - wiem, że trza będzie kupić jakieś lepsze chłodzenie, bo te boxowe to bida, no i pastę termo. Nigdy w sumie niczego nie kręciłem, więc byłby to eksperyment.

  2. Sprzedaż tego Athlona, dołożenie ~stówki i kupno Phenoma X4 965 BE. Nie wiem dlaczego, ale ta opcja jakoś bardziej mi się podoba, no chyba, że różnica w wydajności okazałaby się na tyle mała po podkręceniu obecnego Athlona, że zakup Phenoma jest\byłby nieopłacalny. Proszę w takim razie o opinie.

A, reszta zestawu to:

Płyta: ASUS M4N68T

RAM:2x2GB Kingston 1333Mhz CL9 (planowana rozbudowa do 8GB)

Grafika: Gigabyte Radeon HD 7770 1GB

Dysk:WD Caviar Green Power 500GB

Zasiłka: OCZ CoreXstream 500W

No i nie, na mojej płycie nie da się odblokować czwartego rdzenia w tym Athlonie. Niestety pechowy chipset.

Ja na twoim miejscu sprzedał bym obecny i dozbierał do Phenoma X4 965 BE.

Co do tego że: z OC od razu idzie konieczność wymiany chłodzenia - byłbym sceptyczny. To czy będzie konieczność wymiany chłodzenia, pokażą temperatury procesora po przetaktowaniu. Najpierw zrób OC, w internecie znajdziesz masę poradników jak to zrobić. A dopiero później się zastanawiaj co dalej. :wink:

Ja bym sprzedał Atholna i kupił Phenoma, na pewno jest znacznie wydajniejszy o od athlona a jak będziesz chciał to i łatwo się podkręci :wink:

pod taki zestaw możesz spokojnie wziąć AMD X6 zamiast X4

a pamięć możesz wziąć 2x4gb 1600 lub 1866 pod OC w sam raz

O, Phenom X6 nawet nie jest wiele droższy, pomyślimy. :wink:

Co do pamięci, to myślałem trochę polecieć po kosztach i kupić ten zestaw:

http://www.morele.net/pamiec-kingston-2 … 4g-173902/

Dokładnie taki sam mam już w komputerze, a ponoć jeśli są 4 identyczne moduły, to nie powinno być

problemów ani ze stabilnością, wydajnością (dual channel zachowany, tak słyszałem). Tylko, że te 1333 Mhz

może być wąskim gardłem przy OC, czyż nie?