Athlon II X4 640 VS Phenom II X4 955

Athlon II X4 640 3,0Ghz -356,00zł

Phenom II X4 Quad Core 955 Black Edition, 3,2Ghz - 484,00zł

Czy opłaca się dopłacać te 100 parę złotych do phenoma? Komputer jest do gier i nie mam zamiaru podkręcać. Czy jeśli wybrałbym Athlona to dużo tracę?

Przecież za 500zł są Quady i5 750/760 a za 550/600zł są i5 2400 więc po kiego pakujesz się w wolne i słabo podkręcające się amdeki ?

To prawda, sam mam Phenoma II X4 965 BE i muszę powiedzieć że źle zrobiłem nie wybierając intela.

Kolega RMK_99 ma racje… Wybierz intela

Udowodnij ze za 500zł kupisz 750/760 bo jakoś nie mogę znaleźć. I jakie “slabo”, one dość mocno kręcą.

Dlaczego AMD a nie Intel? Jak zamierzasz zmieniać procki co jakiś czas to w przypadku Intela będzie konieczność wymiany płyty głównej i czasami pamięci, natomiast AMD robi tak, aby nowe procesory były tworzone w tej samej podstawce jak najdłużej. Do tego nowe procki intela nie można wsadzać w starsze sockety, a amd am3 dla am2+ tak. Wiec przed zakupem pomyśl czy chcesz wydać więcej pieniędzy w przyszłości czy wolisz zainwestować w oszczędniejszą wersję.

Brałbym Phenoma, ze względu na L3 oraz łatwość podkręcania na przyszłość, bo i tak za jakiś czas będziesz narzekać na wolne działanie procka.

Intel przez wiele lat jechał na LGA775 dopiero ostatnia zaczął zmieniać podstawę. Ja kupuje z głową i stawiam na procka intela bo są wydajniejsze od amdeków. Procesor intela z reguły wymienia się co 3 lata a procka amd co 1,5 roku

A co do wydajności to Quad AMD jest wolniejszy od i5 750 a z i5 2xx0 nawet nie maja szans. Dodatkowo AMD ma mniejszy zysk z oc a Intel dużo zyskuje na oc.

Z tego phenoma mozesz wycisnąć nawet 4ghz na boksowym chłodzeniu więc się dobrze zastanów zwłaszcza ze masz odblokowany mnożnik więc nie usmażysz szyny HTT :slight_smile:

Suche testy intel vs amd to sobie wsadź. Wiadomo że intel ma teraz nowsze procesory to są wydajniejsze. niedługo wyjdą socket am3+ i z nim na pewno nowe procki amd.

Nie tylko suche testy, procki amd są wolniejsze nawet od i5 750 ba dopiero niedawno zrównały się z Q9550/Q9650 więc AMD jest jakiś 2 lata za Intelem.

No ale do większości aplikacji wystarczają. Nie będę się kłócił.

Tam gdzie wydajność się mocno liczy tam amd wymięka a na intelu idzie bez problemu czyli np: kodowanie wideo czy gry.

mam phenom II i powiem ze nie narzekam na niego. wykręciłem go na 3.8 bo więcej mi nie potrzeba… Crysis 2 na hardcre śmiga wszystko pięknie i bez zacięć… Dodam ze kupiłem phenom II x2 i odblokowalem go na x4 czyli dużo zaoszczędziłem kasy… intel jest drogi a tak naprawę biorąc pod uwagę testy zamierzazone w necie wzróćmy uwagę ze nie wiele AMD przegrywa no i jak zawsze również wygrywa. Zastanów się do czego jest Ci potrzebny ten proc i czy warto przeplacać

Taiaa to porównaj sobie i5 2500k/i7 2600k z ostatnimi prockami amd nawet Phenom II X6 wymięka. Różnica 40 czy 50 fps to dużo.

To nie intel jechał na 775, tylko konsumenci :lol: Intel dorzucił dwie nowe podstawki, z których jedną zaraz zastąpił nową, a drugą ma zamiar zastąpić. A z tą wymianą procków po X latach to jakiś niedorzeczny argument z kapelusza chyba.

Ja kupuję z głową i wybieram to co najlepsze, za pieniądze jakie mogę wydać :smiley:

Ale co do reszty się zgadzam, że w tych pieniądzach to warto się nad intelem zastanowić :slight_smile: