Athlon pentium sempron celeron

Witam

Chciałbym się troche dowiedzieć o tych procesorach szczególnie o celeronie no bo wiem że athlon z tej grupy jest chyba najlepszy a potem dlaczego i jak i który gorszy???

Każdy z tych procesorów jest do innych segmentu rynku,Athlon i Pentium był zamierzony do wymagających,stąd też te procesory są najdroższe w swojej rodzinie,mają dużą pamięc cache L2 drugiego poziomu Athlon 3000+ chyba 512 kb ale sprawdż to,Pentium nawet do 1 MB zależy jaki model

Pamięc ta działa z pełną szybkością procesora więc jest najdroższa,tańsze wersje Celeron Intela i Sempron AMD mają właśnie obciętą jej ilośc,zwykły Celeron 400 MHz-miałem-128 kb,Gdy Pentium miał często 512 kb do 1 MB, Athlon 512 kb do 1 MB (szybsze wersje),Sempron 3100+ 256 kb,więc o połowę miej

W dodatku były wersję procków dające się przetaktowac - wczesne Celerony,

do póżniejszych układów z zablokowanymi mnożnikami - gdy Intel się zorientował,że traci kasę,bo użytkownicy zamiast kupowac nowe układy,przestawiają magistralę FSB(częstotliwośc) i mnożnik

Różnica może byc też w rozszerzeniach multimedialnych SSE,tańsze układy wspierają SSE1 i SSE2,droższe nawet SSE3,zwykły Celeron był chyba najsłabszy (tylko 128k cache L2)

czyli celerony są najsłabsze bo mają najmniej pamięci cache???

Celofany, nie wiem z czego intel je robi, ale czuje że z odpadów.

Celerony - kiepska architektura, mało podręcznej, spory pobór energii, nie nadają się do gier, grafiki, obróbki filmów, ogólnie syf, każdy Sempron taktowany dwa razy mniej jest dwa razy wydajniejszy.

nadają się tylko do biura, i bicia rekordów w taktowaniu i liczeniu spi, nie brał bym go nawet jako proca tym czasowego.

Sempron po lekkim o/c prześcignie Athlona, przy taktach np 2 Ghz, Sempron będzie niedużo gorszy od A64 w grach, dodatkowy kasz L2 przyda się przy np kompresji WinRarem.

a mój kolega ma celfana 2.66 i gry mu chodzą carbon itp. fifa 07 więc o co tu chodzi??

a jak tam z duronem jest może ktoś powiedzieć??

chodzić, chodzą. Ale jak z wydajnością? Wsadziłbym mocnijeszą rafe do kompa, to CPU byo by wąskim gardłem dla niej.

duronów już nie produkują i na rynku już ich raczej nie dostaniesz (chyba, że allegro).

czyli mówicie że z takim prockiem kumpel długo nie pociągnie??

może i trochę pociągnie ale ogólnie Celki to najmniej wydajne proce, wex poszukaj sobie jakieś testy porównawcze CPU… w zyciu nie kupił bym Celerona chyba że się cos diametralnie zmieni w co wątpie!! co do Pentiuma i Athlona… obydwa mocne, kiedys Athlon wypadał lepiej (cena/jakość), teraz przy CD2 i X2 nie polecam Athlonów… ponoć są niestabilne czasem ! A nie mówiąc o Athlonie FX który kosztuje więcej niż przeciętnie kupowane w miarę wysokiej jakości KOMPY… a CD2 E6300 (1,86) wykręcony na 3Ghz bije go pod każdym względem we wszystkim !!

Witam!

“jak się zastanawiać nad CPU to tylko Athlon X2 albo Pentium CD2 z tym że ja stoję za PIV”

Co? nic z tego nie rozumiem… co to jest Pentium CD2?

Chyba miałeś na myśli C2D czyli Core 2 Duo…

Stoisz za Pentium 4? Przecież każdy Athlon jest od niego lepszy, a X2 - szkoda kasy, jak za niewiele więcej masz C2D.

Kumpel pociągnie,ale słabszy procek będzie hamował dobrą grafikę

on do tego procka ma asrocka 775 pt 880pro co ona ma 4x pci e to chyba wogule nie ma sensu wsadzać dobrej grafy??