Athlon vs Intel

w everecie masz tylko testy pamieci!

wejdz w linka z mojego podpisu, i sobie potestuj!

polecam rowniez potestowac Sis Soft Sandra procka :wink:

Jak sobie wyobrażasz pokazanie wydajności procesora ? W jakiej jednostce ? W dzisiajeszych czasach Mhz nie pokażą ci wydajności ;]

Mam takie pytanko PROCESOR AMD ATHLON64 3000+/1.8GHz/S-754 pracuje z zegarem 1,8 Ghz to nie lepiej wybrac np. Pentium z zegarem np.2,6 Ghz ktory bedzie bardziej wydajniejszy ?, i jeszcze jedno na co najlepiej sie patrzec przy zakupie nowego processora z jakim zegarem pracuje, czy moze na cos jeszcze innego ?

Jakbyś przeczytał pare postów wcześniej to dowiedziałbyś się, że ie należy patrzeć na zegar. Pentium 2,6 ghz bedzie oczywiście mniej wydajny od tego Athlona. Niedość ze P4 są droższe to mniej wydajne i mniej podajne na OC. Athlon 64 3000+ z zegarem 1800mhz będze osiągał lepsze wyniki w grach niż nawet pentium 4 3ghz - 3,2 ghz. Jak będziesz miał dobrą płytę główną, niezły ram, zasilacz i chłodzenie to tego athlonika podkręcisz z zegara 1800mhz na nawet 2700 i więcej a jakie to będzie oznaczenie ? hmm Athlon 64 4500+.

Czym się kierować ? Testami :slight_smile:

A co powiesz na to “Pawik” Athlon 64, Socket 939 taktowania procesora: 1,8 GHz Częstotliwość szyny FSB: 400 MHz, jemność pamięci cache: 512 kB

z Gory Dzieki

Psłuchaj nas, AMD lepiej sie podkręca jest wydajnieszy w grach i ma szybką magistrale FSB (zalezy od modelu) Ale oczywiscie to jest twój wybór i twoje pieniądze ale ja polecam AMD !!

Nie wiem jakie pytanie kierujesz co do tego procesora :slight_smile: Wydajnośc A64 3000+ na s754 i 939 jest praktycznie taka sama. Powiem ci jedno :slight_smile: Athlon64 jest królem OC.

Są jeszcze semprony socket 939 mają one to samo jądro co A64 (Venicle) różnią się tylko iloscią cache`u A64 - 512 Sempron - 128.

Semprony również dobrze się kręcą. Jak masz mało kasy a chcesz mieć dobrego koma do kupuj tego semprona bo ma tylko troche mneijsza wydajnosc od A64 a koszruje praktycznie 2x mniej.

IMHO procesory Intela przegrywają z procesorami AMD także pod względem wydajności w aplikacjach biurowych. Wniosek: AMD wymiata !!

P.S: A co to jest OC ??

Niestety, jesteś w błędzie, polecając procesory Intela. Procesory Intela są mało wydajne, co mocno niweluje jego walory w grach i aplikacjach biurowych, a poza tym dłuższa praca na takich procesorach potrafi skutecznie zrobić kaszankę z komputera.

AMD w tym przegrywa więc się tak nie rzucaj :x OC to podkręcanie skrót od Overclocking

nie zawsze.

overclocking ( po więcej zapraszam na http://www.google.pl )

Fajnie tak bardzo lubisz się powtarzac po innych?

A ja się z wami nie zgadzam !!

Po co ją wyrażasz?Testowałes wszystkie modele tych proców i porównywałes ich wydajnosc?Jak masz swoją opinie prosze bardzo nikt Ci nie broni ale nie narzucaj tego innym.I nikt się Ciebie nie czepia tylko stwierdzamy fakty.

Złączono Posta : 29.12.2005 (Czw) 13:41

Co masz na mysli mówiąc zrobic kaszanke z komputera?

Mianowicie to, że gry stają się coraz nowsze i mają coraz wyższe wymagania.

Pod tym względem zdecydowanie wygrywają procesory AMD (przynajmniej tak uważam).

A kto prowokuje kłotnie?Bo narazie nic tu nie widze i nie strasz mnie ostami bo ja tylko stwierdziłem fakty a Ty zacząłeś się rzucac że mamy się nie czepiac bo masz prawo do własnej opini więc wybacz ale straszenie mnie nie jest tu na miejscu.

PS.Nie odpowiedziałes czy testowałes te procy.

PS2.Co ma robienie kaszanki z komputera do nowych gier może łaskawie mi wyajśnisz bo narazie i P4 i Athlon radzą sobie z każdą nową grą więc nie wiem do czego zmierasz.

No dobra. Teraz zupełnie na temat. Jeżeli chcemy wykorzystywać komputer w aplikacjach biurowych, polecam Intela, Jeśli jednak będziemy na nim uruchamiać gry, to procesory AMD są niezastąpione.

Nareszcie maniak procków AMD zrozumiał o co w tym wszystkim chodzi.Pozdro i mam nadzieje że sie nie obraziłes bo tylko starałem Ci sie cos uswiadomic :slight_smile:

sory jak ja pisałem to ty wysłałes i niezauwazyłem wiec wynikło ze powtórzyłem. zauwaz ze rozbieznosc to 3 minuty

zaktualizowane ;] widac, ktore procki sa lepsze :]

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50660

Poza tym, co mozna dodac, to kazdy sie podnieca jakie to amd kochane pod wzgledem oc, a tak naprawde na forum jest kilka osob co zna sie na rzeczy, i potrafi wykrzesac cos z kompa, inni maja dobre amd i sie jaraja ale jak przyjdzie co do czego to widac jak wyustawianie procki standardowo maja, i zasilacze codegena pod maska!