Athlon x2 7850+ BE na GA-M57SLI-S4?

Witam

Mam płytę Gigabyte’a GA-M57SLI-S4 (rev. 1.0) i procesor Athlon x2 3800+… chcę w miarę ekonomicznie zmienić procesor. Mój wybór padł na procka Athlon x2 7850+ BE. Płyta po update biosu obsługuje procesory AM2+, ale… i tu pojawia się problem. Wg strony Gigabyte procesor ten nie jest odsługiwany przez tę płytę. Kiedy zadałem pytanie działowi technicznemu Gigabyte otrzymałem odpowiedz, że “oficjalnie płyta nie obsługuje tego procesora” (cytat:).

Ma ktoś doświadczenie z tą konfiguracją? (Przypominam, że chodzi o rev 1.0).

Pozdrawiam

to sprawa raczej jasna, nie obsługuje chyba jasna sprawa, chcesz wywalić pieniążki w błoto ??

  1. Odpowiedz Gigabyte ‘oficjanie nie obsługuje’ nie do końca mnie satysfakcjonuje,

  2. Widziałem na forum osoby które mają taki konfig (nie wiem tylko na jakiej rewizji) - głownie do niech kierowałem to pytanie:-).

  1. dla mnie jasne stwierdzenie, być może jest możliwość obejścia tematu lub na najnowszych rev.

  2. forum ma funkcję PW pisz do tych osób w tej sprawie…

Po co ta dyskusja? Nabijasz sobie postów?

Przeczytaj jak brzmi pytanie… myślę, że jest wystarczająco precyzyjne?

Zadać pytanie przez PW… co mam przeszukiwać forum kto jaki ma konfig?!

Moim zdaniem nie opłaca się kupować 7850+ bo to to samo co tańszy 7750+ tylko z mnożnikiem 14 zamiast 13,5 w 7750. Mnożnik i tak jest przecież odblokowany, a fizycznie to są te same procesory co Phenom pierwszej generacji tylko że z dwoma rdzeniami. Aktualizacja biosu powinna załatwić sprawę bo widzę, że Phenomy I jak i II są obsługiwane.

No i sprawa rozwiązana… 64 x2 7750+ BE bez problemu śmiga na tej płycie… wystarczył update do BIOS F14. Co ciekawe nawet przy botowaniu pojawia się nazwa procesora.

Zastanawiam się czy nie napisać do Gigabyte… że jednak procesory te supportowane są ‘oficjalnie’;).