Athlon x2 - ograniczenie szybkości ramu?

Czy procesory athlon x2 mają jakiś górny limit obsługiwanej prędkości pamięci ddr2? Czy athlony x2 obsługują ram o prędkości maksymalnej 800MHz i szybszych pamięci ddr2 nie obsłużą?

Przecież to zależy od mobo.

Od dzielnika.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2685-34

Szybsze np 1066 obsługują Phenomy.

No ok, np mam sprzęt taki jak w opisie i ta płyta obsługuje pamięci ddr2 do 1066MHz… Da się jakoś na tym moim athloniku ustawić aby pamięci dzialały z ich nominalną prędkością (1066MHz) bez wkładania phenoma na te mobo? Bo teraz niestety działają z obnizoną prędkością :frowning:

Trzeba by było kombinować z o/c.

Próbowałem! !!

Dlatego mówię, że trzeba kombinować z o/c!

A dokładnie o/c procka, kręcąc procesor podnosimy taktowanie ramu.

Hmmm… Jak podkręciłem procka do 2,75GHz(12,5x200MHz) to nic się nie zmieniło, nadal było max 800MHz na pamięci do wyboru…

Qrde FSB masz podnieść, nie mnożnik…

I tak zostanie, widocznie opcja jest widoczna tylko z Phenomami.

HT jak już.

Raczej HTT, poza tym, jakbym mu powiedział HTT, to następny jego post brzmiałby “co to jest HTT?”

Szynę mam podniesioną do jej maximum na tej płycie czyli 1000MHz.

Zresztą tu macie info jak chodzi procek na domyslnyh ustawieniach:

http://www.ngohq.com/imagehosting/thum_ … 8ccc80.png

Ja pierdziu… Poczytaj sobie na egiełdzie poradnik dotyczący podkręcania Athlonów i nie ośmieszaj się.

Nam nie chodzi o HT tylko o HTT/FSB, HT 1000MHz to jest domyślne, HTT jest 200MHz i to trzeba podnosić stopniowo co 5-10 MHz i sprawdzać za każdym razem stabilność orthosem i temperaturę procka, tylko nie rób tego na zasilaczu IBOX.

Jak komp nie będzie chciał startować to reset biosu przez zworke lub przez wyciągnięcie baterii.

z tą zasiłką to się nawet nie zabieraj za OC :slight_smile:

i bez OC ten zasilacz może ci spalić kompa, więc najpierw zainwestuj 120zł na:

Modecom MC-400 za 117zł

Sorry, ale to, że pomyliłem ht z htt jest poważnym powodem do tego by powiedzieć, że się ośmieszyłem? Co niektórzy powinni zacząć uważać na to co mówią, bo w takiej sytuacji w rzeczywistości mogłoby to się dla nich różnie skończyć, ale temat stosunków międzyludzkich odkładamy.

Co od zasilacza to iboxy tak naprawdę nie są złe, używam mojego od ponad roku bez żadnej niemiłej niespodzianki i bez jakichkolwiek anomalii w działaniu tego zasilacza. Choć prawda, niedługo zmieniam zasilacz, ale to za jakiś czas i na jakis mocniejszy.

P.S.

Wydaje mi się, że większość z was pewnie nigdy nawet nie miała styczności z tymi zasilaczami i tylko powtarza te słowa po innych forumowiczach.

IBOX nie nadaje się do podkręcania, chyba że chcesz kompa zjarać, do o/c trzeba markowy dobry zasilacz

sory, ale nie wziąłbym nawet tej zasiłki gdyby mi ja za darmo dawali :stuck_out_tongue:

co z tego że na naklejce pisze że ma 400W, jeśli jest w stanie zapewnić moc ciągłą np. 300W?

do tego nie trzyma napięć, dlatego radziłbym ci ją wymienić :wink:

Do tego ma niską sprawność co zabiera z gniazdka dużo prądu, prąd jest marnowany i nie jest wykorzystany.

Czyli np. komp pobiera 250W prądu ale z gniazdka bierze 350W z winy zasilacza który ma niską sprawność czyli 100W ucieka w powietrze a płacimy ze te 100W więcej.