Athlon XP - dlaczego nie 166mhz?

Mam AMD Athlona Thoroughbred 1700+

Normalnie pracuje na szynie 133mhz, ale słyszałem, że jest to produkt bardzo podatny na podkręcanie… no niby tak.

Szynę przestawiłem na 150mhz i działa bez zarzutu!

W biose następnym krokiem po 150mhz jest dopiero 166mhz :frowning:

Gdy ustawiam na 166mhz komputer mi się już nie wyłącza i muszę zworkę od biosu otwierać, żeby go przywrócić.

Kombinowałem z różnymi napięciami, ale to nic nie pomagało… czy można coś z tym zrobić?

Mam płytę główną ECS K7S6A.

Pozdrawiam wszystkich!

To się nie mogło udać. Procesor poprostu sie do tego nie nadaje. :smiley:

jest podkrecalny, i to bardzo znaczaco ok 50% nawet ,ale to zalezy od wersji i twojego chlodzenia >>>>jakie masz normalne zasilanie procka

bo wersje dobrze podkrecajace maja 1,5v czy nawet nizej moga z takim napieciem wystartowac i dobrze funkcjonowac i przy podkrecaniu >>

co za tym idzie, zwiekszenie napiecie nie powoduje ze znaczaco sie nieogrzewa i mozna naprawde osiagnac wyniki bardzo wygorowane (wrecz ostateczne)

ja sama mam AthlonaXP 1800 - czest. rzeczywista 1553 ,a jest podkrecony do 2500mhz (12,5x200) przy czym wspomne, ze mam 6 wentyl. jeden 80mm+radiator z wkladka miedziana i po bokach jego zeberek dodatkowo dwa od pentiuma,(wydmuchajace cieple powietrze z wnetrza radiat.) w obudowie tylnej tez 80mm i z boku obudowy z lewego platu nastepne dwie 80mm wywiewajace powietrze cieple na zewn. (sa umieszczone na poziomie tegoz wentylatora od procka) ,wiec jest praktycz. bezposredni wywiew, o wentyl. w zaslaczu niewspomne nawet czy na karcie graficzn. (zasilacz 450w)

napiecie zasil. mam 1,80v, prawidlowo jest 1,5v na procku

wiec najwazniejsze jest dobre odprowadzenie ciepla zarowno bezposrednio z radiatora jak i z srodka kompa

ale glownym skladnikiem jest zakup dobrej plyty glownej

np.MSI,Epox czy Gigabyte (najlepsze wyniki mozna na nich uzyskac)

ECS ma zablokowany mnoznik i zmiana FSB znaczaca powoduje ze wylacza sie komp nic niezdzialas na tej plycie kup sobie MSI nawet KT4AV jest dosc tania do 250 zl a wynki mozna ogromne uzyskac

i niezapomnij o pascie termoprzewodzacej na wierzch procka najlepiej (z domieszka srebra)

a jak podkrecac procka jest taka zasada>>

najpierw zmieniamy FSB na prawidlowe w twoim przypadku na 133

potem ,zwiekszasz FSB na 166 przy zwiekszeniu napiecia jesli masz

np. 1,52 ustawiasz 1,55

i teraz tak od ciebie zalezy czy chcesz zostawic taka szyne czyli 166 czy raczej na 200 sprubujesz jesli tak zwiekszasz napiecie do 1,65 bo na 1,60 moze juz niewystartowac raczej >>potem zajmujesz sie mnoznikiem u ciebie prawidlowy jest 11, wiec zwiekszasz go do 11,5 (zwiekszajac o jedna wartosc napiecie mniej wiecej o 0,5v czyli 1,6 dla FSB166 ,albo 1,7 dla FSB200 i tak dalej ,a o ile ci sie uda podkrecic to juz zalezy od twego chlodzenia teraz (jak juz masz dobra plyte)

powinnes spokojnie np. taka uzyskac 13x166 czyli 2158

przy chlodzeniu powiedzmy srednim

wentyl 80mm+jakis w obudowie

i to jest jeszcze powiedzmy czesc co mozesz wycisnac z tego procka

a i niezapomnij o zasilaczu min.400w

bo AthlonXP po podkreceniu pobiera ok 70-75w

Athlon XP 1700 jest najlepszym procesorem do podkręcania z AMD, ostatnio czytałem na elektroda.pl że ktoś podkręcił go na XP3200 :o

Ciekawe jakie miał chłodzenie :stuck_out_tongue:

Ciekły azot :slight_smile:

XP1700 lataja nawet na 2,6-2,7GHz :twisted: i wcale do tego azot niejest potrzebny, tylko spreżarka frenowa 8)

Najważniejsza jest jednak płyta główna, bo to ona umożliwia osiąganie

niesamowitych efektów. Moja (Kob 266a FDSX) jest do niczego i udało mi

się podkręcić antka tylko o jeden krok (1700+ na 1800+). Dobre i to… :frowning:

Płyta, pamieci i zasilacz to podstawa jak sie chce myślec o podkrecaniu :slight_smile: Potem chłodzonko :slight_smile:

btw: dedalus umnie słaba seria procka :frowning: