Athlon XP2000+ jako 1256MHz

Witam

kupiłem nową płytę główną Gigabyte 7NF-RZ (na starej były zepsute stabilizatory napięcia dlatego jak kiedyś pisałem kom się resetował ponieważ procek dostawał za duże napięcie)) i nie wiem dlaczego ale mojego athlona XP2000+ wykrywa mi jako Athlna XP 1256MHz??? Co jest tego przyczyną???

dziękuję za odpowiedzi

Post 2

Ok mam pytanie bo proawdopodobnie w biosie jest zle ustawione i nie wiem jakie dać FSB 133 czy 166MHz???

muj kumpel miał kilka razy akcje ze jego athlon 2200xp nagle zamieniał sie a athlona 1350mhz i jak zwykle było to samo magistrala w biosie zmieniała sie z 133 na 100 wystarczyło zmienic na 133 i juz było wszystko ok sprubuj moze ty masz to samo

mnoznik w athlonie 2000xp jest 12,5 czyli 133mhz x 12,5 daje 1662,5 czyli tyle ile ma athlon 2000xp

Ok zmieniłem na 133 i jest dobrze.

Dziękuję za posty

Jeśli masz markową płytę główną np. Asus Abit MSI Epox Soltek itp. to w biosie w wersji phoenix i award można zwiększyć FSB czyli prędkość taktowania procka ale przy tym trzba też zwiększyć napięcia procka chyba o jakieś 0.3volta jest taka tabela z wszystkimi oznaczeniami