Athlon XP2400+ i starsza płyta główna

Witam!

Mam zamiar wymienić procesor na starej płycie głównej na taki jak w tytule wątku. Od razu uprzedzę wszystkich o kwestii opłacalności takiej modernizacji. Wiem, że jest ona lekko wątpliwa, ale planowany zakup laptopa w miejsce tego akurat komputera muszę na razie odłożyć. Wracając do do sprawy. Płyta główna Soltek SL-75KAV z ostatnim możliwym biosem, jaki jest dostępny. Teoretycznie powinna obsłużyć procesory Athlon XP do 2600+ Wiem jednak, że z tym 2600 nie jest tak jak powinno być, dlatego chcę wstawić 2400+ jest to bardziej przewidywalna opcja. Może ktoś z Was miał podobny problem z tym, czy ten procesor pójdzie na takiej płycie? Teoretycznie powinien.

Myślę, że cenowo nie jest to aż takie marnotrawstwo pieniędzy, zanim zmienię platformę na bardziej mobilną.

Myślałem też nad wersją mobilną XP 2500+ Barton, ale ten procek podobno też sprawia kłopoty z tą płytą główną.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic90080.html

Post popotoja (czwarty od góry)

Dzięki!

Zastanawiam mnie jeszcze kwestia zaskoczenia Bartona 2500+ z fsb 333 pod tą płytą. Skoro można częstotliwość FSB obniżyć w tym procku to chyba powinnno być OK. Z drugiej strony mnoznik procesora jest za wysoki do tej płyty, więc przy starcie może być wesoło.