ATHLON64 3200+ vs SEMPRON 3000+

Mam takie pytanie: Który procek jest lepciejszy (w zestawie z płytą)

ATHLON64 3200+

http://www.allegro.pl/item251979815_sup … afika.html

czy

Sempron 3000+

http://www.allegro.pl/item251476250_ply … _wawa.html

A teraz zasady gry:

Chodzi o to iż trzeba postawić server Video do dozoru hodowli psów, w tej chwili jest tam coś w okolicy 800Mhz i nie za bardzo sobie radzi…

Kupiłem płytę z Sempron 2600+ http://www.allegro.pl/item253237109_ply … 2600_.html i teraz nagle wykombinowałem, że do psiarni mogę wstawić coś innego niż kupiłem, bo nawet to co mam teraz w domu jest słabsze niż to co zakupiłem, a kupiłem od kolegi i się mogę wycofać, ale w grę wchodzi zakup do 250 PLNów góra, ograniczają mnie pamięci (DDR) i stare dyski (ATA100 tak?) oraz grafika na AGP - taki osprzęt występuje zarówno u mnie w domu jak i w psiarni… grafikę mam RADEON X1300PRO 256MB chociaż za dużo nie gram, głównie chodzi mi o to czy warto wciskać się w x64 bo angielskiego Windowsa instalować nie raczej będę.

Bardzo dawno nie bawiłem się w hardware, i całkowicie straciłem już orientację… cokolwiek lepciejszego od Athlona 2000+ za 200-250 plnów będzie dobre :slight_smile: bo ja chcąc przeprowadzić u siebie upgrade z prawdziwego zdarzenia - do wymiany mam wszystko.

athlon64 3200+ oczywiście - sempron jest jego okrojonym młodszym bratem (mniej cache l2) (w kontekście OC sempron wypada lepiej jednak).

Generalnie Athlon jest dużo lepszy od Semprona. Jest wydajniejszy.

athlon64 3200+

nie ma co porównywać athlon bez dwóch zdań

Czyli co, jak wezmę tego ATHLON64 3200+ z aukcji to będę zadowolony?

(rozumiem ze na x64 aplikacje w tym Windows 32 bitowy chodzą normalnie?)

tak,tak.

Ok, a w konkurencji Sempron 2600+ http://www.allegro.pl/item253237109_ply … 2600_.html o którym pisałem kontra Athlron 2000+ z płytą k7s5a któren wygrywa? Bo piszecie że niby Sempron to okrojony Athlon ale tutaj jest niby chyba szybszy no i ja mam zabytkową płytę główną… system z przeznaczeniem na odtważarkę filmów i internet, takie tam…

ten sempron rzecz jasna nowsza konstrukcja oparta na płycie asus ten athlon 2000+ na tym ecs-ie wypada blado.

między sempronem a athlonem na socket am2 to nie ma żadnej różnicy, sempron ma tylko mniej cache

inaczej jest przy sockecie 939 i 754

bo raz że sempron ma mniej cache to ma jeszcze kontroler pamięci 64btiowy a na 939 athlon ma więcej cache i większy kontroler pamięci bo 128bit

przeczytaj jeszcze raz posty autora wątku… athlon socket a na ecs-ie opartym na sis-ie i sempronie kontra sempron 754 na asusie co prawda via ale via to mimo wszystko nie sis, który najgorzej wypada spośród wszystkich.

o wyższej przepustowości, należy też wspomnieć o dual channel w 939, co do semrponów 754 to nie były takie złe niektóre modele miały cache l2 256kb ( 3100+) i bardzo dobre oc na poziomie realnego taktowania 2,6Ghz i więcej.

Po prostu chciałem zaznaczyć jaka jest różnica między socketami bo ktoś później tak będzie pisał że jest to samo na 754 i na am2

Semprony i athlony w grach wypadają podobnie dlatego że w grach jest mniej istotny cach dopiero w programach jest potrzebny cach to słabiej wypadają semprony

Nie zastanawiaj się tylko bierz Athlona64 3200+, ja mam na kompie stacjonarnym Athlona64 3700+ San Diego i chodzi szybko i bez zarzutu.

Dużo lepszy Athlon , wydajność i takie tam.

Semprony są do kitu w wielu przypadkach.

Ok, więc Athlon… a w co go wsadzić lepiej w Asus K8V-X/SE K8T800 S/R/L/A czy w MSI K8MM3-V?

I pytanko techniczne, w moim zasilaczu brakuje kilku kabelków to takich płyt i nabyłem FEEL400-ATX i takie osobne 4 piniowe gniazdko to jest na taką wtyczkę która jest osobno, czy tą odczepianą od tej głównej, bo główną mi właśnie takie 4 piny wystaje za gniazdo w płycie, a kawałek obok jest takie samo osobno…

zacznijmy od tego, że nabyłeś marny zasilacz - na twoim miejscu poszedłbym do sklepu i go wymienił na coś porządnego.

te 4 dodatkowe piny połączone z 20 pinami stosuje się w nowych płytach głównych (24pin zasilanie) kolejne 4 piny są kolejnym dodatkowym (12V) zasilaniem stosowanym w nowych płytach (należy podłączyć jeśli jest takie wejście).

Zawsze jest gdzieś trzeba szukać kompromisu pomiędzy ceną a jakością… dano mi do wyboru zasilacz za 60, 80 i 149 PLNów…

Wydaje mi się że chwilowo taki za 8 dych mi wystarczy… do uruchomienia systemu, mam do wymiany 2 sztuki więc może ten drugi kupię lepciejszy… kolega ma taki i sobie chwali, a przynajmniej nie narzeka… choć zasilacz za 150 zeta, kiedy płyta z procesorem i pamięcią kosztowała mnie 200 to wydaje mi się lekka przesada :frowning:

za 60 zł kupisz dobry zasilacz tylko trzeba wiedzieć jaki…

delta 360W

fotron 350W

chieftec 360W

wszystkie do kupienia na allegro (używane).

Wiesz nie raz jest tak, że widzisz że brakuje Ci kostki od zasilania, więc zasilacz musisz mieć na już… gdyby było trochę czasu to zapewne bym zapytał jaki zasilacz będzie dobry, a tak musiałem się zdać na to co mam w kieszeni i opinię sprzedawcy… w lokalnym sklepie…