[ATI 5650] Proporcje obrazu w grach

Witam. Czy możecie powiedziec jak uporac sie z rozdzielczością w grach na notbooku? Most Wanted wyświetla mi w proporcji 4:3, to bym jeszcze przeżył. Zauważyłem właśnie, że z CS mam podobny problem :confused: Jak się z tym uporac? Grafika - ATI 5650

Jeśli gra przewiduje tylko 4:3, a monitor ma 16:9, to będą paski po bokach. Może da się to zmienić w ustawieniach sterownika grafiki (może być opcja typu “rozciągnij”), ale nie warto - obraz będzie zniekształcony, przeskalowany na boki. Monitory LCD kiepsko wyglądają z takim, najlepiej jak piksele obrazu zgadzają się z pikselami panela LCD.

W CS 1.6 pod wyborem rozdzielczości wybierz,Widescreen,a w most wanted powinna być do wyboru twoja rozdzielczość,ewentualnie do Most Wanted zainstaluj najnowszego Patcha LINK a nóż może wprowadzają obsługę rozdzielczości 16:9.

Znalazłem rozwiązanie, może komuś się przyda a chyba nawet na pewno bo nie znalazłem w internecie tego rozwiązania.

Szukamy w ATI CCC czegoś takiego:

ati.png

Jak widać opcje są nieaktywne. Żeby je aktywować uruchamiamy grę, za pomocą ALT+TAB minimalizujemy ją i widzimy to samo okienko z możliwości wyboru. Wybieramy Full, zapisujemy i cieszymy się naszym nowym osiągnięciem :smiley: Może zdarzyć się tak, że okno wyboru po minimalizacji gry nadal będzie nieaktywne. W takim wypadku czynność należy powtarzać do skutku.

Mam nadzieję, że komuś się przyda