Ati błąd programu VPU Recover

Gdy gram w dowolną gre (np. Gothic 3) po około 5 minutach pojawia się błąd, że plik VPU Recover przestał funkcjonowac.Następnie po 3 ostrzeżeniu awarii tego pliku ekran robi się czarny i musze resetowac…

Otóż na sterownikach Omega było to samo, oraz wgrywałem już ponownie, nowsze sterowniki i nic.

Najciekawsze w tym błedzie jest to że podczas grania w gothica pojawiają sie “białe plamki” a przed formatem było ok.

Kolejna informacja to Nie podkręcałem karty graficznej

Moja karta graficzna to Raedon X1550

Btw. Jeśli źle ułożyłem temat dajcie mi prosze około 12 h bo nie jestem pewny czy będe w stanie wejśc poprawic…

może być wina zasilacza -za słaby

spróbuj innych sterowników…

Podobne objawy widziałem gdy w Radku9000 umierały kondensatory. W końcu wylały i karta była do wymiany. Czym to było spowodowane- nie wiem, ale widzę kilka możliwości: złe zasilanie karty (np z powodu słabego zasilacza), zbyt wysokie temperatury w obudowie albo zmęczenie materiału.

Tylko że komputer jeszcze nie ma nawet połowy roku … a po 2 jak sprawdzic temperatury bez rozkręcania komputera (jak rozkręce trace gwarancję…tj plomba) na wyświetlaczu (w obudowie) po 13h uzytkowania pojawia sie temperature 31 stopni

Zadaniem VPU Recover jest resetowanie procesora graficznego jeśli ten przestanie odpowiadać. Może to być spowodowane przegrzewaniem się karty (sprawdź temperaturę GPU w ustawieniach ATi Catalyst Control Center lub jeśli nie masz go to w Panelu kontrolnym ATi), słabym zasilaczem lub lipnymi sterownikami. U mnie takie coś działo się na GTA San Andreas i winne okazały się być właśnie sterowniki karty. Na początek odhacz w ustawieniach ATi Catalyst Control Center -> VPU Recover -> “generowanie raportów jeśli VPU Recover zadziała”.

Jeśli na stronie znajdują się nowsze sterowniki od tych, które masz obecnie zainstalowane to pobierz je i zainstaluj. Jaką wersję .Net Framework masz zainstalowaną?

Pozdrawiam.

Rozumiem, że kupiłeś komputer z wgranym systemem operacyjnym oraz zainstalowanymi wszystkimi sterownikami ?

Potem sformatowałeś dysk i zaczęły się problemy ?

Jeżeli tak, to zainstaluj sterowniki z płytki, którą dostałeś do karty graficznej (widocznie, pierwotnie zaisntalowali Ci sterowniki właśnie z tej płytki). Jeżeli na tej płytce jest kilka wersji sterowników, to zacznij instalowanie od najstarszej wersji.

Przed instalacją nowych sterowników, odinstaluj najpierw poprzednią wersję (Panel sterowania - Dodaj/Usuń programy - OMEGA DRIVERS /w przypadku sterowników Omegii/, bądź ATI DISPLAY DRIVERS /w przypadku sterowników ATI/ i usuń).

Po instalacji nowych sterowników zainstaluj najnowsze bilblioteki DirectX 9.0c. Należy to robić po każdorazowej instalacji nowych sterowników do karty graficznej.

.Net Framework wersja 2.0.50727.832 sterowniki z płytki wiekokrotnie wgrywałem i nic… próbowałem nowszysch i to samo… zapewne błąd tkwi w tym ze po ponownej instalacji nie wgrałem directx

wgrałem directx i działa…działało 10 minut potem znowu grafika siadła

Driver Packaging Version 8.421-070928a-053250C-ATI

Catalyst® Version 07.10

Provider ATI Technologies Inc.

2D Driver Version 6.14.10.6727

2D Driver File Path System/CurrentControlSet/Control/Video/{61CFF09D-83A6-4ADF-8C6F-5FCCF301297E}/0000

Direct3D Version 6.14.10.0532

OpenGL Version 6.14.10.6956

Catalyst® Control Center Version 2007.0928.2231.38404

btw. gdy kupowałem komputer pisało że mam kartę 256 a komputer wyświetla mi ze mam 512 czy to moze byc zródłem błędu?

W grze Hard Truck ten błąd mi sie nie pojawia, jedynie w grach bardziej wymagających typu Painkiller czy Gothic 3.

Zmiana sterów na nowsze/starsze/inne nic nie daje…

Po prostu świetnie … błąd VPU Recover nie pojawia sie… za to ati2dvag sie psuje tzn. Uruchamiam grę a po chwili pojawia sie na niebieskim ekranie informacja o błędzie tegoż pliku… Temperatury mam dobre. Mam do tego 2 pytania

1.Jak sprawdzic jaki mam zasilacz

2.Logi HiJack coś pomogą?

Zdejmij lewą ściankę obudowy (patrząc od czoła obudowy) i odczytaj informacje (producent, moc) z naklejki znajdującej się na zasilaczu.

Właśnie w tym rzecz że ja mam plombe tzn jak otworze to trace gwarancję