ATI Catalyst Control Center nie uruchamia się, problemik ;/


(Remik88) #1

Witam,

Mam dosyć starego już lapka Asus F5SL, Win XP SP3 , z kartą graficzną ATI Mobility Radeon HD 3400 Series (dokładnie HD 3470) . Dzisiaj pobrałem program do automatycznego wykrywania i pobierania nowych wersji sterowników i okazało się ze do mojej karty jest dużo nowszy sterownik niż posiadam, wiec go pobrałem i zainstalowałem.

Stare sterowniki były w wersji 8.4 a nowe dokładnie 8.970, różnica spora, jeden z 2008 roku drugi z 2012.

Do tej pory nie miałem problemów z Catalyst Control Center( dalej CCC) , ale po aktualizacji sterowników CCC w ogóle się nie uruchamia a przydałoby sie mieć dostęp do wszystkich ustawień karty. Troche poszperałem i znalazłem CCC w wersji 11.12 z 2011 roku , niestety po zainstalowaniu również nie działa.

Dodam, że usnuąłem wszystko związane z ATI/AMD programem DriverCleaner Pro i dopiero potem instalowałem w takiej kolejności: Sterowniki w wersji 8.970, ATI CCC 11.12.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że wchodząc na stronę producenta karty AMD i po wyszukaniu sterowników dokładnie do tej serii kart wyskakuje mi strona z linkami do strony producenta mojego laptopa z której powinienem pobrać nanjowsze stery. Ale oczywiście najnowszy sterownik do mojego lapka na stronie Asusa jest z 2008 roku.

Jakimś cudem na stronie AMD nie można go znaleźć, ale byle jaki program do pobierania aktualnych sterowników znalazł go automatycznie.

Podsumowując: czy posiada ktoś link do wersji CCC razem ze najowszymi sterownikami do mojej karty, ablo czy da sie jakoś uruchomić ten ATI CCC z nowymi sterownikami.

To wszystko, z góry dziękuje za pomoc.

Edit:

Bawiłem się jeszcze CCC 11.12 i w trakcie instalacji sa 2 rzeczy zaznaczone do zaistalowania jedno to Microsoft Redistributable, ale to miałem już wcześniej i drugie to Amd Catalyst Install Manager i oprócz tego nie ma nic związanego z CCC. Co jest grane ?


(WooQash) #2

O ile pamiętam CCC nie uruchomi się w przypadku braku .NET Framework, niestety nie pamiętam jaką wymaga wersję. Wystarczy by było przeczytać w informacji na stronie obok pobierania sterowników, tam na pewno jest napisane.


(falcon89) #3

Z mobilnym kartami AMD jest tak, że musisz instalować sterowniki od producenta laptopa (też próbowałem tych od AMD i nie działały).


(Remik88) #4

.Net Frameworka 4.0 mam, ale tak jak pisałem CCC działał przed aktualizacja sterowników, więc to nie wina frameworkow czy innych tego typu rzeczy. A sam sterownik też zainstalował się bez problemów.

No właśnie producent lapka nie aktualizował sterów do mojego modelu od 2008 roku.

A i zapomniałem dopisać że CCC jest widoczny w Menadżerze zadań w procesach, chociaż nie wiem czy to coś zmienia.

Dodane 21.01.2013 (Pn) 12:02

Jest ktoś w stanie pomóc


(Lysy6666666) #5

start-> wyszukaj programy lub pliki-> cli.exe lub ccc.exe i uruchom jako administrator. Jak ruszy to na obu plikach ppm\właściwości\zgodność\uruchom ten program jako administrator :smiley: :smiley:


(Remik88) #6

Uruchamianie jako Administrator niestety nie pomogło. A takiej opcji jak ppm\właściwości\zgodność\uruchom ten program jako administrator nie posiadam. Można uruchomić w trybie zgodności z innym systemem, ale nie jako admin.