ATI czy NVIDIA? AMD czy INTEL? Jakie jest Wasze zdanie?

Na drugie pytanie z tematu już sobie odpowiedziałem. Wydajność AMD jest do kitu. AMD PhenomII (nawet Quad Core) nie ma szans z Core2duo.  Nie dam się przekonać.

Dylemat mam jednak z wyborem ATI kontra NVIDIA.  Przyznam że ATI mam dość. Całe życie ATI i jakoś zadowolony nie jestem.   Szykuję się do zmiany lapka (domowy) i rozmyślam nad NVIDIĄ zamiast ATI.  Dobry to pomysł?

3dfx tylko.

 

 

Konkretnie to jakie modele kart masz na myśli? I do czego mają służyć?

Laptop z Phenomem / Core 2 Duo ? Wydawało mi się, że jakoś tak od tygodnia mamy rok 2016…

Podstawowe pytanie, poza tym które postawił już rgabrysiak, to o jakim sprzęcie mówimy, bo zakup 6 - 8 letniego laptopa to delikatnie mówiąc pomyłka.

Wydawało mi się, iż każdy wyczuł tu prowo :wink:

Ja mam MacBooka z Core2Duo i nie mam zamiaru zmieniać. Wydajność jest jak najbardziej zadowalająca. Zależy co kto potrzebuje.

Ej, no, nie każdy ma kasę by zmieniać laptopa co 2 lata bo świat sobie życzy! Obecnie mam ATI4250 z DX10.1 i chyba 512MB własnej pamięci. Nie wiem na bank bo nie wiem czym to przetestować. ATI nie jest zbyt dobre. Przycina mi nawet Mulefoksa (tj. Firefoksa po aktualizacjach). Czy te filmy 720p (HD Ready) wyglądają tak super na tej ATI to ja nie wiem! W gry nie gram ale … np. jak bardzo szybko przewijam stronę WWW, nawet DB to widzę do groma jak ekran traci płynność i cień linii poziomych jak by obraz składał się z prostokątów poziomych!  Matryca to niby AMOLED 1366x768. Niby powinno być ok. Niestety ale nie jestem zadowolony!

Na dodatek odświeżanie grafiki nie jest pełne!  Często obraz zamarza jak komputer jest czymś zajęty. No przepraszam, ale 2.80GHz x2 + 4GB DDR3 1333 to mało do zwykłej pracy?  Miałem kurdę Celerona ostatnio (Celeron G1820) i 4GB DDR3 1333 i działało to na HD4000 i byłem naprawdę mega zadowolony! A tutaj mam AMD Phenom II N920, tyle samo RAM, niby te ATI i całość działa znacznie wolniej i wiecznie są jakieś problemy. Nawet z głupim odświeżaniem ikon na pulpicie!

Karcisz całą firmę za to że na 15letnim sprzęcie ci przymula strony internetowe ? 

Jeżeli myślisz, że za te wszystkie problemy odpowiada wyłącznie karta graficzna to gratuluję specyficznego poczucia humoru.

Ej, no ludzie! Żarty robicie? Jaki 15 latek? Przecież on jest z 2011!! Ma SSD na pokładzie + szybkiego Sata3 w kieszeni, i matrycę AMOLED, i UEFI tu jest!

Co mam tu jeszcze wymienić by było ok? Zastanawiałem się nad wymianą ale nie mam na co! Nie mam niestety 4000-5000zł na nowy sprzęt (technologicznie) a to co jest w marketach za 1000-1300-1600 to jest to samo co mam!  Mam dodać kolejne 4GB DDR3 ale po co? System zmienić na zryty Windows 10? Coś to da?  Wszystkie ATI w tańszych modelach to to samo co mam lub nawet gorsze bo nie ma co porównywać X3100 do HD4250 więc zmianą nie polepszę sobie.

No tak nie ma on 15lat. Pewnie poinstalowałeś jakieś śmieci i twoje problemy to kwestia systemu a nie sprzętu (pomijając fakt, że ta grafika i 5lat temu nadawała się tylko do przeglądania internetu)

Naprawdę tak sądzisz że te HD4250 to aż taki bubel? Gdy kupowałem laptopa tak to chwalili że szok forumowicze z elektrody zakichanej!  System to Win7 pro x64. W systemie nie ma nic prócz kompletu Framework, JAVA itp. W tle działa MSE jako antywirus i GadwinPrintScreen.  Nic więcej nie mam. DO neta najnowszy Firefoks itp. Oczywiście Windows ma wszystkie możliwe Update zainstalowane. Dyski są po defragmentacji i naprawdę śmieci w nim nie ma. Sterowniki najnowsze, Bios z 2014.11.

Dysków ssd się nie defragmentuje :stuck_out_tongue:

Miałem na myśli partycje na talerzówce.

Tych też się nie defragmentuje. 

Jeśli komputer ma być używany do “neta” - to w ogóle nie rozumiem nad czym się tu zastanawiać ? Karty graficzne? Procesory ?

Z tego co piszesz, to nawet Celeron będzie lepszy od tego co posiadasz obecnie.