Ati HD 2600XT - Włączanie Komputera

Witam! Właśnie dostałem nową kartę graficzną (Sapphire Radeon HD 2600XT 512MB DDR3) i po włożeniu jej i włączeniu komputera widać tylko czarny ekran, czerwona dioda w komputerze nawet na sekundę nie przestaje świecić, a wentylator w karcie kręci się przez jakieś 5 sekund i przestaje na stałe (do kolejnego uruchomienia). Proszę o pomoc ;(

Twoja karta graficzna posiada gniazdo na dodatkowe zasilanie bezpośrednio z zasilacza ? Jeżeli tak, to podłączyłeś do niego wtyczkę ?

Jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc)

http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=ka … ficzne-611 <-- z tego co tu przeczytałem w komentarzach to posiada ;] (to taki kabelek z 2 końcówkami? Jeśli tak to nie podłączę bo jest za krótki [ok. 23 cm])

nie wiem jak :stuck_out_tongue:

ProComp 400W (karta wymaga 350W)

W Twojej karcie graficznej jest takie gniazdo na dodatkowe zasilanie -> TUTAJ, czy tak ?

Do karty graficznej nie dostałeś przewodu dodatkowego zasilania ? Wygląda on TAK (z jednej strony posiada wtyczkę 6-PIN, a z drugiej dwa gniazda MOLEX).

6-PIN podłączasz do gniazda w karcie graficznej, a dwa MOLEXy do wtyczek MOLEX z zasilacza.

Tym zasilaczem spalisz komputer. Nie wyrobi on na Twojej nowej karcie graficznej.

Jak najszybciej do zmiany na MODECOM MC-400ATX (nie myl z badziewnym Modecom FEEL !)

to ja się dołączę-z góry przepraszam że w czyimś wątku ale jak mogę sprawdzić jaki zasilacz posiadam? chodzi mi o moc oraz jak to zobaczyć bez konieczności zdejmowania obudowy?

suchmen , bez zdejmowania bocznej ścianki obudowy nie dowiesz się, jaki posiadasz zasilacz. Chyba, że z dokumentacji komputera.

Po ściągnięciu bocznej ścianki obudowy odczytasz informacje (producent, moc) z naklejki na zasilaczu.

a jaki mogę mieć zasilacz na sprzęcie intel quad core 2.4ghz każdy rdzeń,karta ati hd 2600 pro 512mb,2gb ddr2 667mhz?? tak mniej więcej?

Nie jestem jasnowidzem.

Jeżeli komputer składała Ci jakaś rzetelna osoba, która zna się na rzeczy (w przypadku sklepów różnie to bywa :? ) i nie wcisnęła Ci szajsu, to powinieneś mieć coś pokroju OCZ 500W.

Ściągnij boczną ściankę obudowy i sprawdź chyba, że masz plomby na obudowie.

niestety mam plomby;) ale z kompa się cieszę strasznie bo mnie nie oszukano co do podzespołów-kupiony w media markt;d nooo i najważniejsze że jest cichy i ma specjalne chłodzenie wbudowane:) więc media markt akurat za ten model mogę pochwalić:)

Podłączyłem do karty 6-pin a do Molexa wbudowany Molex (wszystko podłączone) i zaczął działać wentylator :smiley: ale zostały jeszcze 2 problemy…

  1. Od teraz po “włączaniu” kompa zaczyna coś szurać… (woooo-szuruszuru-prpftpfrt…)

  2. stary dobry czarny ekran…

Co to znaczy ?

Spróbuj zresetować BIOS płyty głównej (wyciągnij baterię z płyty głównej na co najmniej 30 minut. Po tym czasie włóż baterię z powrotem i uruchom komputer).

Ewentualnie, jak napisałem wcześniej -> Twój badziewny zasilacz nie wyrabia z tą kartą graficzną.

To znaczy że przy włączaniu komputera, komputer wydaje dziwne dźwięki ;] Czego to może być przyczyna?



350-400W



dałem kompa do serwisu i wszystko śmiga ;] a zasilacz nic nie spala (i watpie zeby spalil)…