ATI HD 4730 DDR 5 Value Edition OC

(pawelg441) #1

Witam

Dlaczego ekran mi raz mignie po wczytywaniu windowa, chodzi o ładowanie programów w pasku, gdy się wczytuje Ati catalyst

pamięci mam podkręcone z 900 na 905, dlaczego tak się dzieje, żadnych artefaktów nie ma, ani karta się nie przegrzewa.

Mam podkręcony procek w niej z 625 na 720 (jeszcze da się podnieść :slight_smile: i nic się nie dzieje, nic się nie zawiesza i nie miga przy wczytywaniu.

Gdy podniosłem o 5 pamięci to ekran raz mignie. Karta ma dobre chłodzenie http://www.agito.pl/karty-graficzne/sap ... 61212.html w idle w ati catalyst pokazuje mi 48-49 stopni a w stresie max 63

Pozdrawiam

(djkamil09061991) #2

Też tak mam i z tego co wiem u niektórych też tak jest, wystarczy wyłączyć z autostartu CCC (catalyst control center) i już, z tym że nie będziesz miał w trayu ikony ATI

(pawelg441) #3

no tak ale wtedy nie wczyta mi zegarów tych podkręconych tylko będzie działać na oryginalnych

(Mrylec) #4

Od podkręcania jest RivaTuner.

(pawelg441) #5

RivaTuner nie obsługuje mojej karty graficznej

(george32801) #6

To ATI Tray Tools.

(Mrylec) #7

Nie wierze, ale nie chce mi się szukać. W takim razie ATI Tray Tools :slight_smile:

(pawelg441) #8

ATI Tray tools działa, co ile podnosić częstotliwość pamięci ? co 5, 10 ? jak testować? grać ?

(Azazel33) #9

3dmark vantage np albo furmark

(pawelg441) #10

dalej mi raz mignie jak się ładuje ATI tray tools, to jest chyba oznaka ze zegary podwyższone się wczytały

pamięci mam podkręcone z 900 na 980 i 0 artefaktów :slight_smile:

(Mrylec) #11

Podnoś co ile chcesz, Najlepiej do 10 pamięci i rdzeń. Testy rób furmarkiem, 3d mark obciąża grafikę ale tylko na czas testu.

(pawelg441) #12

ati tray tools sam mi podnosi zegary pamięci i od razu testuje i podnosi wyżej :slight_smile: