ATI HD 4730 DDR 5 Value Edition OC

Witam

Dlaczego ekran mi raz mignie po wczytywaniu windowa, chodzi o ładowanie programów w pasku, gdy się wczytuje Ati catalyst

pamięci mam podkręcone z 900 na 905, dlaczego tak się dzieje, żadnych artefaktów nie ma, ani karta się nie przegrzewa.

Mam podkręcony procek w niej z 625 na 720 (jeszcze da się podnieść :slight_smile: i nic się nie dzieje, nic się nie zawiesza i nie miga przy wczytywaniu.

Gdy podniosłem o 5 pamięci to ekran raz mignie. Karta ma dobre chłodzenie http://www.agito.pl/karty-graficzne/sap … 61212.html w idle w ati catalyst pokazuje mi 48-49 stopni a w stresie max 63

Pozdrawiam

Też tak mam i z tego co wiem u niektórych też tak jest, wystarczy wyłączyć z autostartu CCC (catalyst control center) i już, z tym że nie będziesz miał w trayu ikony ATI

no tak ale wtedy nie wczyta mi zegarów tych podkręconych tylko będzie działać na oryginalnych

Od podkręcania jest RivaTuner.

RivaTuner nie obsługuje mojej karty graficznej

To ATI Tray Tools.

Nie wierze, ale nie chce mi się szukać. W takim razie ATI Tray Tools :slight_smile:

ATI Tray tools działa, co ile podnosić częstotliwość pamięci ? co 5, 10 ? jak testować? grać ?

3dmark vantage np albo furmark

dalej mi raz mignie jak się ładuje ATI tray tools, to jest chyba oznaka ze zegary podwyższone się wczytały

pamięci mam podkręcone z 900 na 980 i 0 artefaktów :slight_smile:

Podnoś co ile chcesz, Najlepiej do 10 pamięci i rdzeń. Testy rób furmarkiem, 3d mark obciąża grafikę ale tylko na czas testu.

ati tray tools sam mi podnosi zegary pamięci i od razu testuje i podnosi wyżej :slight_smile: