ATI HD 5470 czarny ekran po instalacji sterownika

Witam

Mam taki probłem ponieważ ok miesiac temu grałem w gierke i wyskoczył blue screen i laptop sie wyłaczył i juz nie chciał sie właczyc.System Recovery do przywracania systemu nie działał. Podejzewałem że to sprawa dysku wiec oddalem do serwisu. Po tygodniu poszedłem do tego serwisu i powiedzieli ze wszystko ok tylko system nowy zainstalowali.

Wiadomo chciałem pograc i zauwazyłem ze  nie ma zadnych sterownikow na nim :confused: Przedtem mialem taki program Recovery Manager i tam była możliwość instalacji , przywracania systemu i instalacja sterownikow , Teraz tego programu nie ma wiec pobieralem sterowniki ze strony producenta , i tu problem :frowning:

 

Jak instaluje sterowniki to po zainstalowaniu sterowników od grafiki Robi sie czarny ekran , gdy robil sie czarny ekran to prze tryb awaryjny cofałem wszystko i na nowo z innymi sterownikami , czasami to nawet po instalacji sterowników od Intel HD 4000 lub Chipsetu tez był czarny ekran .

co zrobić z tym złomem ??

 

Laptop to Hp G72-b20sw :

-Intel Hd 4000

-Ati Mobility Radeon Hd 5470

-System Win 7 Home Premium

 

 

Z góry dzieki za POMOC :slight_smile:

Na forum piszemy w języku polskim, używamy “ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.”, oraz znaków interpunkcyjnych proszę użyć przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu posta i dokonać zalecanych poprawek, dziękuję za uwagę.

 

Z góry przestrzegam, kolejne olanie prośby zakończy się pkt karnymi i prawdopodobną moderacją, każdego Twojego posta.

Trzeci, ostatni.

Zainstalowałem sterownik od chipsetu i było ok ale gdy instalował się sterownik od karty graficznej to w trakcie instalacji ekran zrobił sie czarny i po 20 sekundach blue screen , reset  i system sie włącza bo słychać dzięk startowy ale ekran czarny , system normalnie pracuje ponieważ wyłączyłem go skrótem Alt+F4 ,więc w trybie awaryjnym odinstalowałem ten zły sterownik i obecnie pracuje na Intel HD Graphics :confused:

 

Właśnie myśle , że ta grafika ATI poprostu się spaliła czy coś w tym stylu , bo podczas instalacji sterów system napewno chciał przełączyć z Intela na ATI i wystąpił problem z grafiką stąd blue screen :confused:

A tu pytanie czy to da rade naprawić czy trzeba nową ??

Czyli coś z grafiką - reklamacja naprawy.

Hmm a droga może być ta naprawa ?? Orientóje się ktoś  ??

 

i co myślicie o tej karcie ?? Opłaca się napawiać czy lepiej kupić nową lepszą, Ten laptop to przeważnie do rozrywki jest (gry).

 

A myślałem też o kupnie nowej lepszej , tylko nie znam się na laptopach i nie wiem jak dopasować kartę graficzną do laptopa.

Jeśli ktoś się na tym zna to niech poleci mi dobrą karte , coś GeForce do ok 700 zł .

W laptopie nie wymienia się karty graficznej. Zostaje albo serwis i ostateczne stwierdzenie usterki (polecam inny serwis) albo zakup nowego laptopa.