[ATI] Kiedy ATI/AMD zacznie wspierać X 1.16?

Jak w temacie. Zainstalowałem sobie OpenSUSE 13.2 z factory (niestabilne) i okazało się, że glxinfo wypluwa jako producenta mojej karty SGI(mam kartę ATI). Postanowiłem zainstalować zamkniętoźródłowe sterowniki(wiem, że grzeszę) i okazało się, że X 1.16 nie jest jeszcze wspierany. Ponieważ do wydania ostatecznego zostały dwa miesiące, to muszę się zapytać, kiedy ATI zacznie wspierać X 1.16.

Nigdy. Firma ATI nie istnieje od prawie 10 lat.

 

AMD wyda, zgodnie ze swoim cyklem rozwoju sterowników.

Masz trzy opcje:

 

czekaj używając sterowników otwartych,

cofnij xorga,

używaj dystrybucji, którą potrafisz obsługiwać

Pytałem się, kiedy wyda. Mam rozumieć, że termin wydania jest nieznany lub tajny?

 

Będę czekać do wydania. Okazało się, że Comandos: Behind Enemy Lines mi działa. Na OpenSUSE 13.1 nie działały. Czyżby zamknięte sterowniki miały buga?

Sterowniki ATI/AMD są dostępne. Trzeba dodać odpowiednie repozytorium społeczności, a potem zainstalować fglrx64_graphics_SUSE132 i fglrx64_xpic_SUSE132 … Potem należy zrestartować system.

 

Działa zarówno Civilization V, jak i Comandos: Behind Enemy Lines

Przy okazji informuję, że ABI X 1.17 zostało znowu zmienione. Kiedy NVidia wydała dobry sterownik, to AMD nie wypuściło jeszcze odpowiedniego sterownika. To oznacza tylko tyle, że następny komputer, jaki kupie, będzie mieć kartę NVidii.

Polecam karty nvidia, miewałem różne problemy z wydajnością, ale odkąd zmieniłem to wszystko pięknie pracuje od strzału :wink: